Streljivo kineskog podrijetla
Iako se nije rabilo u velikim količinama tijekom Domovinskog rata, ipak se ponegdje znao pronaći i sanduk sa streljivom kineskog podrijetla, pa će to malo Athumanunh na sam sebi svojstven način i razjasniti.
Dakle, na Athumanunhovoj slici označene su dvije manje sličice slovima A i B te se na sličici A nalazi sanduk sa streljivom kineskog podrijetla, a to se lako raspoznaje i po specifičnim kineskim znakovima.
Ako Athumanunh uporabi svoju vrijednu tablicu koju posjeduje i u kojoj se nalaze kineski specifični znakovi za identifikaciju kodova streljiva jednostavno može pročitati da se radi o streljivu kalibra 7, 62 x 39 s tipom običnog zrna (Type 56) u čeličnoj čahuri i smješteno je u okvire po deset komada (na Athumanunhovoj manjoj sličici vidi se osam metaka u okviru).
Nadalje, streljivo je proizvedeno u tvornici broj 341 (za koju se ne zna točna lokacija jer to Kinezi majstorski skrivaju) i to godine 1973. u seriji 14. Barutni naboj metka punjen je barutom koji je proizveden nešto ranije i to godine 1972.
Na sličici označenoj slovom B vidi drveni sanduk u koji su upakirane dvije metalne kutije u kojima se nalazi po 720 metaka u svakoj. Tu se također radi o metku tipa 56 običnog zrna, ali u željeznoj čahuri proizvedeno 1971. godine u tvornici broj 651 čija je lokacija dakako opet nepoznata.
Barutni naboj proizveden je opet nešto ranije, točnije 1970. godine, a na metalnoj kutiji lako su uočljive dvije zakačke kojima se lako otvara metalna kutija.
Post je objavljen 01.11.2016. u 00:42 sati.