Promocija knjiga Damira Markuša Kutine i Damira Plavšića u Velikoj Gorici
Nezaboravna večer u kinu POU Velike Gorice!
Iako već danima u ovom kraju vladaju amazonski klimatski uvjeti, Velikogoričani su u velikom broju došli na predstavljanje dviju knjiga, hrvatskih ratnika, branitelja Vukovara - Damira Markuša Kutine i Damira Plavšića.
Najprije smo mogli vidjeti glazbenoscenski prikaz na temu obrane Vukovara, uz sudjelovanje KUD-a "Čiče", a potom su nam autori predstavili sadržaj i motive svojih knjiga.
Legendarni Kutina je o svojoj knjizi "58" govorio o junačkoj borbi HOS-ovaca na vukovarskom Sajmištu i Bogdanovcima gdje su se skromno naoružani, ali velikog srca, došli kao dragovoljci suprotstaviti moćnoj srbočetničkoj armiji.
Nažalost, više od polovicu njegovih suboraca su u tim bitkama položili svoje živote, među njima i Mladen Amstrong Grof, Tihomir Tomašić Tihica, te Željko Herceg Džero, svi iz Velike Gorice.
Na slici s lijeva: Nenad Šebek, Ivica Gašpar, Damir Markuš, Lucijan Maslać
U svom govoru, Damir Markuš je pozvao gradonačelnika Barišića i gradsku vlast da učine što je potrebno da ti ljudi u svom gradu dobiju svoje ulice ili trgove, jer to zaslužuju!
Nakon predstavljanja Damira Plavšića i knjige "Ne plači, moj dobri anđele" gdje je pričao o zvjerstvima koje su trpjeli zarobljenici u srpskim zatvorima i logorima, gradonačelnik Barišić se pred cijelom dvoranom obvezao Grofu, Tihici i Džeri dodijeliti ulice u njihovom gradu!
Lijepa večer je zaključena pjesmom "Lijepa li si" koju su svi nazočni otpjevali stojeći na nogama!
Organizator ovog događaja bila je velikogorička HVIDRA.
Bog i Hrvati!
Na slici s lijeva: Lucijan Maslać, Damir Plavšić, Damir Markuš Kutina, Ivica Gašpar