Sjećate li se Mladosti 127? Momčad koja nije doživjela 21. stoljeće, sudionik 1. HNL ukupno četiri sezone u nizu. Posljednja odigrana prvoligaška sezona bila im je 98./99.
Klub je osnovan davne 1923. pod imenom Tomislav te djeluje do 1942. Zatim se nakon rata odnosno 1948. osniva klub pod imenom Mladost, koji nakon spajanja s klubom SD Partizan mijenja ime u Partizan 1958. To ime je zadržano sve do 1991., kada klub mijenja ime u PIK Mladost, a 1992. Nakon što je je priključena športska četa 127. HV brigade mijenja ime u NK Mladost 127. S imenom Mladost 127 ostvareni su i najveći klupski uspjesi, čak su četiri sezone proveli u elitnom razredu našeg nogometa. Nikada nisu nastupali u međunarodnim natjecanjima. Godine 2000. klub je bankrotirao, te ga je naslijedio klub HNK Suhopolje. Svoje su domaće utakmice odigravali na predivnom stadionu u Suhopolju, stadionu Park kapaciteta čak 8000 gledatelja. Prve sezone kada je Mladost ušla u elitni razred bilo je peto po redu natjecanje 1. HNL od njena osnutka. Radilo se o zanimljivom sustavu natjecanja. Klubovi su bili podijeljeni u dvije jakosne skupine, 1.A HNL i 1.B HNL. Mladost 127 je bila smještena u 1.B HNL. Prvi dio natjecanja odigran je za svaku skupinu pojedinačno, dvokružno. Mladost je u svojoj skupini zauzela 2. mjesto, iza Hrvatskog Dragovoljca, a ispred Zadra i Orijenta. Nakon toga su momčadi igrale razigravanje za plasman i ostanak u ligi. Mladost je u konačnici zauzela 10. mjesto u ligi. Sljedeće sezone igrala se Liga 16, dvokružnim sustavom natjecanja bez dodatnih razigravanja. Mladost 127 je osvojila sasvim solidno 9. mjesto te osigurala nastup i naredne sezone. Te je sezone Mladost imala zapažene rezultate protiv velikana. Na domaćem travnjaku je otkinula bod Croatiji, a u gostima je imala još zapaženiju ulogu. Najprije je odnijela pobjedu usred Maksimira, zatim je otkinula bod Zagrebu, Rijeci te na kraju i Hajduku. Sezone 97./98. Liga je skraćena na 12 klubova. Mladost je zauzela 10. mjesto te također sačuvala ostanak. Te se sezone igralo po dvokružnom sustavu, te u konačnici liga za prvaka i liga za ostanak. Mladost je otkinula bod Rijeci i Hajduku na svojem stadionu Park, te je pobijedila sasvim solidni Varteks. Posljednju sezonu u najvišem rangu našem nogometa Mladost je provela u sezoni 98./99., sezoni poznatoj po „ukradenom“ prvenstvu nogometašima Rijeke. Mladost je zauzela posljednje mjesto, te joj više nije bilo spasa. Također se igrao dvokružni sustav, te kasnije liga za prvaka i liga za ostanak. Mladost je ukupno u 32 kola sakupila samo 19 bodova. Najveći uspjeh joj je bio remi s Hajdukom na domaćem travnjaku. Od HNL-a su se oprostili pobjedom od 2:1 protiv Zagreba u posljednjem kolu. Nakon Mladosti njene zadatke od najnižeg ranga preuzeo je klub HNK Suhopolje. Klub je odigrao čak i poneku sezonu u 2. HNL. Danas se klub natječe tek u 2. ŽNL Virovitičko – podravske županije. U jedno smo sigurni, imaju najljepši stadion u ligi. Nadamo se da će gradić Suhopolje u budućnosti ponovno doživjeti neko sunčanije doba.
Na redu je još jedan stranac, očito su ostavili jako puno pozitivnih tragova u HNL-u. Čelik je poslao Rijeci momka čeličnih pluća, autora najpoznatijeg nepriznatog gola, osovina Gračanove Rijeke te Cicinog Zagreba, zenički dijamant………………..ADMIR HASANČIĆ!
Rođen je krajem studenog 1970. u Maglaju, u Bosni i Hercegovini. Prve nogometne korake napravio je u Čeliku iz Zenice. Seniorsku karijeru započeo je baš u Čeliku s 20 godina. Zbog rata koji je vladao na ovim prostorima, a i prostorima BiH nismo bili u mogućnosti dobiti podatke o Admirovim nastupima za Čelik. Nakon četiri sezone igranja na Bilinu polju, Admir potpisuje za HNK Rijeku. Za momčad podno stijena je nastupao velikih sedam sezona, najbolje godine karijere proveo je igrajući za Rijeku. Svi se sjećamo onog 26. Svibnja 1999. Kada je Admir svojim pogotkom u 89. minuti utakmice donio na Kantridu naslov prvaka, tada je, možda čak i prije njegovog kontakta Zoran Krečak podigao zastavicu….Sve ostalo je povijest. Admir je dakle autor najpoznatijeg nepriznatog pogotka. Tada je Jasmin Agić razbijao, a Admir pakirao. Admir je ostavio dubok trag na Kantridi, bio je jedan od najboljih i najvoljenijih igrača HNK Rijeke. Ukupno je za Rijeku nastupio u 146 službenih utakmica (osjetio je i slast igranja lige prvaka protiv Partizana u ljeto 1999.) te postigao 46 pogodaka. Na ljeto 2001. NK Zagreb je okupljao ekipu iskusnih igrača te golobradih mladića koji će pod vodstvom Cice Kranjčara jurišati na vrh. Admiru se dopao projekt te je otišao put metropole. Te je sezone naplatio ono što su mu predsjednik Tuđman i pomoćni sudac Krečak oduzeli 1999., Zagreb je postao prvak Hrvatske (jedini u povijesti, a da nije Hajduk ili Dinamo). Admir je bio jedan od glavnih kotačića pjesnika iz Kranjčevićeve. Kada su protivničke momčadi igrale flastera na Hasu, tada je bila ukočena cijela momčad, dijamant s Bilinog polja rijetko je bio nevidljiv na terenu, teško se sjetiti ijedne loše predstave u bilo kojem klubu. Za Zagreb je odigrao ukupno dvije sezone, sakupio 38 nastupa (igrao opet ligu prvaka, ovaj put protiv daleko lošijeg mađarskog ZTE) te postigao 16 pogodaka. S 33 godine odlučuje se na odlazak u inozemstvo, otišao je u Izrael. Potpisao je ugovor za Hapoel Petah Tikvu. U jednoj sezoni nastupio je 28 puta te postigao sasvim zadovoljavajućih 14 pogodaka. Nakon izraelske avanture vraća se u rodnu BiH. Najprije je sezonu proveo u svojemu Čeliku, zatim je zadnje dvije sezone u karijeri nastupao za FK Sarajevo. Ukupno je u posljednje tri sezone u BiH premijer ligi nastupio 60 puta te postigao 13 zgoditaka. Za reprezentaciju BiH nastupio je dvaput, nažalost bez učinka. Radilo se o dvije prijateljske utakmice u sezoni 98./99.
I video jedne od najvećih "krađa" u povijesti HNL-a, najpoznatiji nepriznati pogodak :(
https://www.youtube.com/watch?v=dJqiGgnV6eQ
Za danas je to to, putujem u Budimpeštu. Moram posjetiti novi stadion Ferencvaros te obići veliki MTK :) Novi post nadajmo se izlazi u nedjelju 8.02. u večernjim satima. Uživajte! Želje i komentare šaljite na mail around.world92@gmail.com .