Bager je iskopa upojni bazen i sad mozemo nastavit.
Od visine izlaza iz zadnje komere kopate koliko treba da upije potrebnu kolicinu vode.Koliko je to , je tesko procjenit.Svaki teren ima "svoje". Ovo je kraski teren pa nije bilo potrebno ic preduboko.Jedino sta smo se morali spustit ispod nivoa jednog zida.Da eventualno kroz fuge u tom kamenom zidu ne probije visak vode u jedan teren ispod koji se koristi.Znaci za upojni bazen , svaki teren trazi drukciju izvedbu i moram priznat da nemam pojma kako bi ga izvea na nekom terenu koji ima problema sa podzemnim vodama.
Rupu smo oblozili geo tekstilom.Kazu da kroz njega ne probija korjenje. a i dobro dodje za odvojit 2 vrste materijala , jer sitniji materijal nemoze probit kroz njega i zapunit prazan prostor u krupnijem.Od okolnog kamenja sta nam je ostalo od iskopa, slozili smo okolo suhozid.Nije prijeko potreban , al rijesili smo se viska materijala , drzi tekstil da se nerusi prilikom zatrpavanja , a i nece dozvolit urusavanje ruba upojnog bunara.
Rupu smo zatrpali 32mm granulatom , (neznam strucni naziv) koji nema prasine u sebi.Do visine izlaza iz bio-septicke.zatim smo spojili cijev u jos produzili sa povrsini i drenaznu cijev.Mislim da je to nepotrebno , a ideja je , da kad se zasiti jama vodom na jednom mjestu da kroz cijev moze slobodno putovat na mjesto di jos nije zasicena.Nece stetit u svakom slucaju.e sad , neki govore da je dobro i cijev omotat u geotekstil , al struka govori da se to tako neradi pa smo omotali samo spoj dolazne i drenazne cijevi.
I vanjski tus smo isto spojili na upojni bazen i tekstilom zastitili izlaz cijevi
Nama je fizicki i upojni bazen spojen sa jamom za bio septicku tako da smo sa tekstilom odvojili onaj fini materijal od0-4mm sa ovim grubim.Jos jedan sloj da prekrije drenaznu cijev i na to sve opet tekstil.
Sad je spremno za tampon prije betoniranja.O tome i samoj betonazi ,nastavit cu drugi tjedan