U utorak 12. studenog vrata otvara 36. Interliber, međunarodni sajam knjiga i učila.
I ove smo godine za vas FRAKTURA je pripremila nekoliko izvrsnih novih izdanja.
Novi monumentalni roman 'Rod' Miljenka Jergovića, u kojem se izmjenjuju fikcionalni i nefikcionalni dijelovi i savršeno miješaju stvarno i izmaštano. S mnogo autobiografskih elemenata Jergović kroz sudbinu vlastite porodice govori o stoljeću Srednje Europe i Balkana.
Tu su još dva naslova uglednih domaćih autora: autobiografski roman Ludwiga Bauera 'Toranj kiselih jabuka' i 'Stanje sumraka' Sibile Petlevski. U Bauerovom 'Tornju kiselih jabuka' moćan i snažnan pripovjedača kroz vlastitu sudbinu i sudbinu svoje obitelji ispisuje upečatljivu sliku života u drugoj polovini dvadesetoga stoljeća. Roman Sibile Petlevski 'Stanje sumraka' završna je knjiga nagrađivane trilogije Tabu koja povezuje sudbine likova i sve pripovjedne silnice iz romana Vrijeme laži i Bilo nam je tako lijepo!
Fraktura otkriva novu španjolsku književnu zvijezdu Maríju Dueńas, koja u romanu 'Vrijeme između krojenja' ispisuje nevjerojatnu priču o svijetu i povijesti skrojenu od života jedne modistice. Sira Quiroga posjeduje dvije vještine: umijeće šivanja i neuništivu želju da preživi, a pomoću njih će promijeniti svijet i vrijeme u kojima je živjela.
Očaravajuća knjiga Amosa Oza 'Među svojima' donosi osam zgoda iz života u kibucu, u kojem je i sam Oz proveo dobar dio mladosti, a opisuje sitne ljudske radosti i pakosti, ljubav i čežnju, sve ono što čini život.
Stigla je i nezaobilazna knjiga omiljenoga argentinskog psihoterapeuta Jorgea Bucaya 'Put samoovisnosti'. Samoovisnost, ljubav, bol i sreća četiri su puta koja vode do potpunog ostvarenja svakoga ljudskog bića, a te staze svatko od nas mora proći sam.
Među novim izdanjima je i drugi roman francuskog urednika i književnika Jeana Matterna 'O medu i mlijeku', koji pogađa u samo središte naših sumnji i nemira pričajući o ljudima koje je Povijest poslala u svijet i izborima koji su im promijenili živote.
Za ljubitelje publicistike tu su dva nezaobilazna naslova: Dug – prvih 5000 godina Davida Graebera i Razumjeti stoljeće Dana Dinera. Dug – prvih 5000 godina, fascinantno djelo uglednog američkog antropologa Davida Graebera o povijesti "života na dug", pokazuje kako su svi elementi financijskog aparata koje smatramo obilježjima modernog doba zapravo nastali u dalekoj prošlosti, a dužničko sužanjstvo jedna je od nedvojbenih tekovina ljudske civilizacije, bez obzira na to je li riječ o ljudožderima s egzotičnih otoka ili bankarima s Wall Streeta. Knjiga Razumjeti stoljeće vodećega njemačkog povjesničara Dana Dinera pruža intrigantni uvid u destruktivnost moderne europske povijesti. Promatrajući dvadeseto stoljeće iz perspektive Istočne Europe, autor je pokazao da je toj epohi još uvijek moguće pristupiti na nov način.
Sva nova izdanja, kao i starije naslove na akcijskoj ponudi, možete od 12. do 17. studenog pronaći na Zagrebačkom velesajmu u paviljonu 5, štand 9b, i paviljonu 6, štand 1b.