Pregled posta

Adresa bloga: https://blog.dnevnik.hr/drugopoluvrijeme

Marketing

Vlasništvo je 9/10

Povremeno se dogodi neko sranje. Zapravo sranja se događaju stalno, ali povremeno se pojavi netko tko ga negdje objavi. pa vidite kako je pas ugrizao vlasnicu koja ga je hranila. Zlatni retriver. Za lice. Grozno. Zločesti pas. Mora da je bijesan, ubit, ustrijelit. Grozan pas.
Prvo mi pada na pamet kakav pas?? Što je bilo s tim? Ha? Kako? Onda čujem zanimljivu informaciju...pas je mjesecima bio zatvoren u boksu u kojem se nije mogao okrenuti, nisu ga vodili van. Ali su si zato nabavili novog slatkog psića kojeg su šetali okolo, ovaj je bio prenaporan i prevelik. I gle čuda nakon mjeseci takvog kraljevskog tretmana pas je podivljao jednog lijepog dana kad mu je vlasnica s malim slatkim psićem kojeg je šetala donijela hranu i ugrizao ju.

Mi smo doduše jedna poljoprivredna nacija u kojoj životinja ima svoju svrhu. Može biti za hranu, korist ili zabavu. Ako više ne koristi najčešće dobiva novu svrhu; za hranu, a ako više nije zabavna najčešće dobije nogom u guzicu. Zato svako ljeto slušamo iste priče i iste apele, ne izbacujte pse na ulicu kad idete na godišnji recimo.
Unatoč tome svake godine su prihvatilišta zatrpana. Jer je ljudima u glavi njihova hrana korist i zabava. Ako idu na more, njihova zabava je biti na moru, a ne brinuti za psa kojeg su kupili klincima za Božić. Jer je životinja stvar. Molila bi zakonodavca da mi objasni kako stvar pati, kako je sretna, kako je gladna ili bolesna. A neki ljudi trebaju biti zatvoreni na svoja imanja da ih njihove stvari dokrajče. Jer bolje nisu zaslužili.

Post je objavljen 05.06.2013. u 10:00 sati.