Pregled posta

Adresa bloga: https://blog.dnevnik.hr/bozenakamenski

Marketing

Godina u broju 6

Godina 2013 je godina u broju 6 na cijeloj planeti, znači broj 6 je broj univerzalne godine. Ovo je univerzalni broj i za države, odnosno kulture, koje se još uvijek drže i svojih tradicionalnih kalendara, kao npr. kineska ili židovska, pa se pri prognoziranju, uz broj univerzalne godine, treba analizirati i broj njihove tradicionalne godine.

Hrvatska će ove godine biti pod dvostrukim djelovanjem broja 6,
jer joj je broj 6 i broj osobne godine.

Broj 6 je prvenstveno broj harmonije, tj. pod njegovim utjecajem sve neskladno kod pojedinaca, kao i na višim nivoima, počinje tendirati harmoniziranju.
Izrazito neharmonični odnosi koji se ne rješavaju pozitivno, odnosno kad je energija djelovanja nekontrolirana, raspršena, znači kad se broj 6 realizira negativno, - dovode do grubih prekida, razaranja, pa umjesto harmonije dolazi do potpunog kaosa.

Primjeri za to su 1914. i 1941. godina, godine početaka dva svjetska rata u 20. stoljeću. Analizom glavnih brojeva država odgovornih za početke tih ratova, uz analizu univerzalne godine, postaje jasno koje su energije i odnosi doveli do rata, i za žaliti je što numerologija nije prepoznata kao metoda koja može na relativno jednostavan način objasniti određene tendencije i događaje, kao što može iste ili slične tendencije i događaje predvidjeti, kao i sugerirati načine kako da se neskladne, „nesretne“ energije realiziraju sa što manje loših posljedica.

Broj 6 je također i broj odgovornosti. Ova godina donosit će sve više i više problema i situacija koji će tražiti konačnu odluku između dvije glavne opcije, od kojih obje mogu biti nepoželjne.
Ova godina nagrađuje, ili kažnjava, djelovanje u proteklom ciklusu od 9 godina. Sve što je netko napravio dobro, pravedno, lijepo, sućutno ... u proteklom periodu, ove godine donosi nagradu.
Sve što se napravilo loše, nepravedno, u krivo vrijeme... donosi kaznu. S tim u vezi bit će zanimljivo svjedočiti kako će se razvijati događaji iz 2011. godine, naročito u arapskim državama kojima se „dogodila“ revolucija u godini broj 4, u godini koja se pozitivno realizira jedino kroz strpljivost, izdržljivost i tradiciju.

Kao primjer pozitivnog odnosa prema odgovornosti na jednom višem nivou, može se uzeti i odstupanje pape Benedikta XVI. Godina u broju 6 može donijeti još po koje „iznenađenje“ u sličnom smislu.

U smislu razrješavanja problema, pozitivno ili negativno, naročito su važni mjeseci ožujak i prosinac. Svibanj će tražiti puno takta, pažljivosti i spremnosti za suradnju, što neće uvijek biti lako.


Broj 6 je i broj obitelji, sklapanja brakova, doma i rješavanja privatnih problema. U politici, to je broj unutrašnje politike, donosi potrebu za konačnim rješavanjem problema koji su nagomilani prijašnjih godina.

Ova godina trebala bi biti godina pristupanja Hrvatske Europskoj uniji. To se pristupanje može gledati kao „brak“ HR i EU, jer godina pogoduje vezivanjima, pa bi se, na prvi pogled, moglo zaključiti da je ovo godina povoljna za ulazak u EU.

Međutim, samo na prvi pogled.

Dvije skupine, podjednako važnih razloga, govore u prilog činjenici da ova godina NIJE DOBRA za ulazak Hrvatske u EU.

Prvo je veliki nesklad između brojeva između Hr i EU, o čemu sam opširno pisala u postu „ Zašto NE u EU“. Bilo kad da uđe u EU, Hrvatskoj tamo neće biti dobro.

Drugo, Hrvatska ima previše neriješenih unutrašnjih problema, koje bi trebala riješiti što je više moguće sama, jer energija broja 6 upućuje na rješavanje problema unutar obitelji, u ovom slučaju, problemi su unutrašnji problem Hr koji se kao takav mora i rješavati. Rješavanje izvan obitelji nužno dovodi do neuspjeha ili odgađanja rješenja.

Broj 6 i nesklad međusobnih brojeva GARANTIRAJU nepovoljan, čak nesretan, položaj HR u EU.

Hrvatska se ponaša kao LUDA iz Tarot karata
, karta koja se otvara kao pitanje o ulasku u EU – nezrelo, nepromišljeno, neznalački, ishitreno, neutemeljeno optimistično, nesposobna za iole realniju procjenu situacije provocirajući na taj način neuspjeh, ako ne i katastrofu.

A to su sve atributi političara koji su, nedemokratskom, besramnom i cenzuriranom kampanjom, ljude uvjerili da glasaju za nešto za što i sami ne znaju što je, pa smo umjesto konkretnih i dobro i utemeljeno analiziranih činjenica, slušali: „nadam se“, „čini nam se“, „vjerujemo“, „očekujemo“, „pretpostavljam“ – ali niti od jednog jedinog političara nismo čuli „ ne znam“ ili „znam“.


Post je objavljen 12.02.2013. u 00:10 sati.