…smiju se jer ne znaju što ih čeka
Lovrić se u svojoj kolumni pod naslovom 'Bespuće na putu do puta' osvrće i na već čuvene riječi, bivše nam Premijerke, Jadranke Kosor. Dotična je poznata po izjavi o
'svjetlu na kraju tunela' i
'na putu smo da stignemo na put izlaska iz krize'!
'Mala od kužine' krećući se 'putem na kojem je tražila put izlaska iz krize' malo je, kao što je znano, zalutala. Ali je zato našla 'put silaska s vlasti'
. I s položaja Predsjednika stranke. Zamijenio ju je Ali-baba Karamarko, pa sad on (istine radi više ona nego on jer ga na 'bojištu' tj. u sabornici i nema često) i njegovih 40 hajduka, iz busije napadaju bojovnike 'Kukuriku' koalicije kritizirajući ih kako još uvijek nisu 'na putu koji vodi prema putu za izlazak iz krize'.
U godini koju smo upravo poslali u ropotarnicu povijesti, a radi se o
2012., svjetla na kraju tunela su se potpuno ugasila, što samo potvrđuje prognoze 'zlobnika' i 'zločestih proroka' da se ni 'Kukuriku' koalicija neće baš snaći u traženju 'putu koji bi nas trebao odvesti na put' izlaska iz krize.
U nastavku Lovrićinog teksta (s kraja 2010.) godine pod velikim naslovom stoji prognoza za
kraj 2011.:
„Vlada zatvara oči, iz krize nećemo izaći bez MMF-a“
pa slijede crne prognoze:
Nezaposlenih do kraja 2011. 500.000. Propadaju tisuće malih biznisa i zatvaraju se gubitaške tvrtke u državnom vlasništvu. Još nema gospodarskog rasta ni na vidiku.
Pada kreditni rejting i Hrvatska seli u domenu 'financijsko smeće'
Jedemo devizne rezerve koje sada iznose 11,1 milijardu eura. U 2011. za otplatu kredita treba 9,5 milijardi eura (iduće 2013. godine između 12 i 14 milijardi, nap. s.c.)
Tečaj kune pada 25% zbog nedostatka deviznog priljeva i vanjski dug trenutačno se penje na 130% BDP-a.
Inflacija. Zbog strukture našeg gospodarstva a zbog devalvacije cijene lete u nebo. Benzin se penje na 13 kuna, poskupljuje struja, plin a time i ostali proizvodi.
Plaće i mirovine se zahvaljujući pritisku sindikata ne mijenjaju ali im vrijednost pada zbog inflacije pa više ne dobivaju 600 do 700 eura već 300 do 400. Plaće i mirovine počinju kasniti jer država ne puni proračun, premda podiže poreze. Postepeno ta kašnjenja pojedu jednu plaću ili mirovinu kao što se to u ovoj državi već događalo.
* * *
godinu, onda možemo biti sretni što nam je protekle (2012.) godine bilo ipak bolje od onog o čemu su ekonomski stručnjaci
gospodarske budućnosti. No možda su se tada samo malo zabunili pa su zapravo umjesto na
godini. Živi bili pa vidjeli!!!
Još jednom, sretna Vam i berićetna NOVA 2013. GODINA!