Pregled posta

Adresa bloga: https://blog.dnevnik.hr/sempercontra

Marketing

'Nagrada' za nerad i lopovluk

Ako je vjerovati tisku koji živi od 'afera i senzacija' onda je samozatajni Predsjednik Sabora J. Leko izjavio:
'Nije dobro da se državne dužnosnike dovede na rub prosječnog, teškog (sic!) života. Mogli bi postati skloni ucjenama.'

A šefica NP „Plitvička jezera“, izvjesna Lidija Bertović, ne može bez BMX X3 (šifra za skupocjeni SUV, poznate auto industrije BMW) jer joj je dvije godine star Audi A6 neprikladan za vozikanje VIP gostiju po 'gudurama' nacionalnog parka. Ministar Zmajlović je reagirao promptno (nakon što je vijest donio medij koji 'živi od afera i senzacija'): zabranio je kupnju automobila!!!

Prema navodima 'žutog tiska' koji se 'hrani 'aferama i senzacijama' jedini Prvi Potpredsjednik i Ministar Gospodarstva izjavljuje da su za krah investicija krivi partneri, birokracija i Holy (samo on nije; to doduše, prema upravo pristiglim vijestima ne vrijedi za Madžarske sudove). I kaj su pak napravili glede a u svezi toga. Partnerima (kojima?) nikaj, birokraciji nikaj. Prema Holy su poduzeli drastične mjere. Nakon njezine ucjene: ili mjesto u odboru ili će me Laburisti kandidirati za gradonačelnika Zgb-a, reagirali su promptno: Holy se našla u 3 (slovima tri) odbora i kad je sad pitaju za Laburiste čudi se: „A kaj se oni mažu na kruh?“

Komentatorica Aleksandra Ličanin u lokalnom tjedniku 'Međimurje' osvrće se na emisiju '8.kat' Daniele Trbović na temu otkupa stanova i s tim u vezi prijevara zbog krađe identiteta koja je moguća, između ostalog, jer 'gospođa s gruntovnice vodila je dvije knjige – u svakoj neki drugi podatak'. Posljedica: kupac stana u Crikvenici koji ga je platio pravodobno još prije nego je bio završen, zbog takvog načina rada 'gospođe s gruntovnice', ostao je i bez stana i bez novca. Predmet je na sudu od 1999. godine no još uvijek nije okončan.
Biser tek dolazi: spomenuta 'gospođa s gruntovnice' premještena je na drugo radno mjesto. U zemlji u kojoj je radno mjesto zlata vrijedno – ta 'gospođa' još radi.

Pa A.L. poentira:
„Ne bojim se podzemlja ni ničijeg pištolja. Bojim se naše pravne države, zakona prilagođenih lopovima. Bojim se nemoći i očaja koji ona sa sobom donosi. Bojim se pravednika svih vrsta koji nisu sposobni ništa istražiti, obraditi i presuditi kako treba. Nema boljih istražitelja od građana samih. A ako je suditi po jednom od gostiju u studiju, građani će dolaziti u situacije u kojima će i presuđivati na svoju ruku.“

A što mislite bili bi državni dužnosnici mogli 'postati skloni ucjeni' ili pak sami bili ucjenjivači, bili bi šefovi javnih službi naručivali u ova krizna vremena skupocjene automobile, bili bi 'gospođe iz gruntovnice' vodile dvostruke knjige etc, etc, kad bi 'uvaženi zastupnici' donijeli zakon po kojem bi se takve slučajeve sankcioniralo – trenutačnim otkazom (po mojem smrtnom kaznom, no to nije humano pa neću inzistirati na tome sretan!). Uvjeren sam da ne bi.

No ima mali problem: to bi trebalo vrijediti i za 'uvažene zastupnike', znači za one koji bi zakon trebali izglasati. To bi, međutim, bio 'sukob interesa', što je kod nas jaaaako kažnjivo djelo mad!
Zato takav zakon nikada svjetlo dana ugledati neće.


Post je objavljen 14.11.2012. u 13:26 sati.