Oni skloniji duhovnosti snove će predstaviti kao jedan od mogućih puteva u fenomen duše, oni skloniji znanosti povezat će ih s funkcijama mozga. Ipak, i jedni i drugi složili bi se da je svijet snova poput nedovoljno istraženog mora kojim vrijedi zaplivati.
Snovi su poput događaja koje ne možemo kontrolirati i u kojima se osjećamo kao slučajni akteri drame. Oni probavljaju materijal koji tijekom budnog stanja nismo uspjeli do kraja emocionalno probaviti, događaje prema kojima se nismo jasno postavili.
U snovima se mogu pronaći informacije o zdravstvenom stanju organizma. No zapisivanje snova i njihova analiza pomažu shvatiti zašto nešto sanjamo, ali i kako se suočiti i riješiti probleme koji potiču snove.
Kada nas ozbiljan glas u snu upozorava na nešto ili nas upućuje da nešto ne činimo, preporučujem da ga poslušamo!!
Jedan od koraka ka uspješnom tumačenju snova je zapisivanje snova.
Pišete dnevnik snova. Prije spavanja dovoljno je nekoliko puta sa svojom podsviješću sebi reći ili se uvjeriti da se želiš u trenutku kad sanjaš i vizualiziraš svoj san, probuditi i da se želiš sjetiti svoga sna. Na taj način se možete probuditi u određeno vrijeme kad vi to poželite. Također možete zamoliti anđele za pomoć i zaštitu. Preporučljivo je ne paliti svjetlo, možda malu lampu tako da se skroz ne razbudite, jer ćete se na taj način teško prisjetiti sna. Također pazite da odete "ranije“ u krevet i da niste previše umorni jer se inače nečete moći probuditi jer duša se brine da uvijek imamo dovoljno sna koji nam je potreban.
Također možete prije spavanja postaviti pitanje i kroz snove ćete dobiti odgovor.
Dok sanjamo i spavamo također imamo i kontakt sa višim bićima, ali kako mi nismo na njihovom nivou takvih snova se ne možemo prisjetiti.
Najbolji pristup je da se prisjetite svega u svojoj glavi, prije nego počnete zapisivati. Ali čak i ako to napravite, vjerovatno ćete se prisjetiti još nečega dok zapisujete.
Na taj način apstraktno pretvarate u konkretnije i opipljivije, i neke stvari koje na prvi pogled djeluju neshvatljivo, počinju imati smisla. Dok zapisujete snove, imat ćete vremena i da dublje promislite o onome što ste sanjali što vam omogućava da se dosjetite svih pojedinosti i detalja koji dodatno opisuju san. Vrlo često se dešava da baš dok pišete san, odjednom shvatite njegov značaj i smisao, kao i šta vam on zapravo poručuje.
Ja zapisujem snove (ne uvijek, kad se naglo budim automatski sve zaboravim). Najbolje se budit lagano, bez puno kretanja i intenzivno razmišljat o tome što smo sanjali.
Iskreno ne sjećam se kad sam zadnji put nešto ljepo sanjala, muke mučim svake noći i to me malo brine jer vjerujem da snovi nisu samo uveličana mašta, ponekad ih treba ozbiljnije shvatit.
Zapisujete li i vi svoje snove?
Post je objavljen 09.06.2012. u 19:14 sati.