Pregled posta

Adresa bloga: https://blog.dnevnik.hr/opstanak

Marketing

PORIJEKLO I POVJEST ZEMLJE – DRUGO POGLAVLJE

Image and video hosting by TinyPic

Prije 600 milijuna godina povjerenstvo civilizacije Aragona i Ankore je stiglo na Zemlju i započelo studij fizičkih uvjeta za pokretanje pripremnog život na planetu.
Tu bi trebao biti jasno da život ne mogu pokrenuti oni iz civilizacije Aragona sve dok sfera nije zrela za otvaranje evolucijskog ciklusa. Niti može osigurati brži razvoj života koji mogu biti podržani i od strane smještenog fizičkog napretka na planetu.

Civilizacije Aragon i Ankora su projicirali uzorak natrijevog života, stoga se ne mogu poduzeti koraci prema životnoj sadnji dok oceanske vode ne postanu dovoljno slane. Zemljin tip protoplazme može funkcionirati samo u prikladnoj otopini soli. Svi preci života - biljni i životinjski – evoluirali su u solnim rješenim staništima. I još više visoko organizirane životinje na zemlji ne bi mogle nastaviti živjeti da nije ista bitno slana otopina cirkulira kroz njihova tijela u cirkulaciji krvi koju slobodno kupa, doslovno potopi, svaku malenu živu stanicu u ovoj "slanoj dubini."

Naši primitivni preci slobodno cirkuliraju u slanom oceanu, danas, ista ta oceanska slana otopina slobodno cirkulira u našim tijelima, kupa svaku pojedinu stanicu sa kemijskim tekućinama u svim osnove usporediti s slanoj vodi koja stimulira prve protoplazmatičke reakcije prve žive stanice koja djeluje na planeti.

Ali kao se to doba otvara, Zemlja se na svaki način razvija prema stanju pogodna za potporu početnih oblika morskog života. Polako, ali sigurno fizički razvoj na zemlji pripremaju pozornicu za kasnije pokušaje uspostave takvog oblika života kao što je odlučeno da će se najbolje prilagoditi razvoja fizičkom okruženju - i zemaljski i prostorno.

Na planeti, gdje je život morskog podrijetla ima idealne uvjete za životnu ugradnju osigurava velik broj kopnenih mora, od opsežne obalne linije plićaka i zaklonjenih uvala, te samo u takvoj raspodjeli zemljinih voda se ubrzano razvija. Ove drevna unutrašnja mora su rijetko više od pet ili šest stotina metara duboka, a sunčeva svjetlost može prodrijeti u oceanske vode na više od šest stotina metara.

I to je od takvih morskih obala na blagom i ujednačenom podneblju i u kasnijoj dobi u kojoj je primitivni biljni svijet pronašao svoj put na zemlji. Postoji visok stupanj ugljika u atmosferi koji pruža novoj zemljinoj sorti života priliku za brz i bujan rast. Iako je ovaj ambijent tada bio idealan za rast biljaka, njemu tako visok stupanj ugljičnog dioksida je onemogućio život životinja, a kamoli čovjeka, oni nisu mogli živjeti na licu zemlje.

Planetarna atmosfera filtera do Zemlje oko dvije milijarditim dijela od sunčeve svjetlosti ukupne emanacije. Golema solarne energije sipane u i na Zemlju obuhvaća valne duljine u rasponu i iznad i ispod vidljivog raspona ljudskih opažanja.

Zemljina atmosfera je neprozirna za mnogo sunčevog zračenja na ultraljubičastom ekstremnom krajem spektru. Većina tih kratkih valnih duljina su apsorbirane od strane sloja ozona koji postoji u cijeloj razini oko deset kilometara iznad površine Zemlje, a koja se proteže u prostoru za još deset milja.Ozon prožima ovo područje, u uvjetima koji vladaju na površini Zemlje, bio bi sloj samo jednu desetinu inča debeli, ipak, ovaj relativno mali i naizgled beznačajan iznos ozona štiti Zemljine stanovnike iznad tih opasnih i destruktivnih UV zračenja prisutnih u suncu. No, da je ozonski omotač tek za malo deblji, to bi uskratilo vrlo važne za zdravlje-davanje ultraljubičaste zrake koje sada dolaze do površine Zemlje, a koji su našim predcima stvarali jedan od najvažnijih vitamina.

Neki manje uočljivi elementi u našem smrtnom mehanizmu utiječu na pregled materijala stvaranja i ljudske evolucije kao nezgode. Zemaljska viša bića (stanovnici Zemlje-polu materijalna /poluduhovna bića) su prikupili preko 50.000 fizičkih i kemijskih činjenica za koje smatraju da su u skladu sa zakonima slučajnih prilika, a koji nepogrešivo tvrde i pokazuju prisutnost inteligentnih svrha u stvaranju materijala. I sve to ne uzimaju u obzir njihov katalog više od 100.000 nalaza izvan područja fizike i kemije koje održavaju dokazanu prisutnost uma u planiranju, stvaranju i održavanju svemirskog materijala.

Naše sunce izlijeva pravi potop zraka smrti, i naš ugodan život na Zemlji je zbog "slučajnog" utjecaja više od dva rezultata naizgled slučajne zaštitne operacije sličnih akcija ovog jedinstvenog ozonskog omotača.

Da nije učinka "gušenja" atmosfere noću, toplina bi se izgubila zračenjem tako brzo da život ne bi bio moguć za održavanje, osim u umjetnim staništima.

Niže osam ili deset kilometara od Zemljine atmosfere je troposfera, to je područje vjetrova i strujanja zraka koje pružaju vremenske pojave. Iznad ove regije je unutarnja ionosferu i pored i iznad stratosfere. Uzlazno od površine Zemlje, temperatura stalno pada za deset do dvanaest kilometara na kojoj visini je registrirana na oko -21 C. Ovaj rasponu temperature od -18 do ----21 C. je nepromijenjen u daljnjem usponu za sedamdeset kilometara, to je područje stalne temperature u stratosferi. Na visini od 80 kilometara, temperatura počinje rasti, a to povećanje se nastavlja sve dok, na jutarnjoj razini se prikazuje temperaturu od 648 C koja je postignuta, i to je ta intenzivna toplina koja ionizira kisik. Ali temperatura u takvoj razrijeđenoj atmosferi je teško usporediti s toplinom izmjerenoj na površini Zemlje. Imajte na umu da jedna polovica cijele naše atmosfere nalazi se u prvih pet kilometara.Visina Zemljine atmosfere je označena najviše u jutarnjim mlazovima - oko sedam stotina kilometara.
Jutarnje pojave su izravno povezane s pjegama, one solarne ciklone koje se vrtlože u suprotnim smjerovima ispod i iznad solarnih ekvatora, pa čak kao i kod zemaljskih tropskih uragana. Takve atmosferske smetnje vrtloga u suprotnim smjerovima se javljaju iznad ili ispod ekvatora.

Moć pjega da mijenjaju svjetlosne frekvencije pokazuje da ti solarni olujni centri djeluju kao ogromni magneti. Takva magnetska polja su u stanju skresati nabijene čestice iz Sunčevih pjega kratera kroz prostor Zemljine vanjske atmosfere, gdje je njihov utjecaj ionizirajcije proizvodi takve spektakularne jutarnje efekte. Zato imamo najveće jutarnje pojave kada su pjege na visini - ili uskoro nakon toga - u kojem vremenu se ta mjesta općenito nalaze na ekvatorijalnoj liniji.

Čak igle kompasa reagiraku na ovaj solarni utjecaj, budući da skreću malo na istok kako sunce izlazi i malo prema zapadu kao se sunce bliži zalasku. To se događa svaki dan, ali na vrhuncu ciklusa Sunčevih pjega ove varijacije kompasa su dva puta veće. Ova diametralna pomicanja kompasa su kao odgovor na povećanu ionizaciju gornje atmosfere, koji je proizvedena od sunčeve svjetlosti.

Prije 550 milijuna godina civilizacija Aragon i Ankora su se vratile na Zemlju. U suradnji sa još nekim snagama su organizirali i pokrenuli izvorne životne obrasce ovoga svijeta, te ih zasadili u gostoljubivim vodenim područijima. Svi planetarni životi (osim extraplanetarnih ličnosti) su imali svoje ishodište u njihova tri izvornika, identični, sa istodobnom implantacijom morskog života. Ove tri životne implantacije su označene kao: središnja ili euroazijsko-afričke, istočne ili Australijske, i zapadne, obuhvaćajući Grenland i Amerike.

Prije 500 milijuna godina primitivni morski biljni život je osnovan na Zemlji. Grenland i mase arktičke zemlje, zajedno sa Sjevernom i Južnom Amerikom su počeli svoje dugo i sporo zapadno rađanje. Afrika se preselila nešto južnije, stvarajući istok i zapad kroz, sredozemni bazen, između sebe i glavnog tijela. Nastaju Antarktika, Australija i ukazuju se otoci Tihog oceana koji se odvajaju na jug i istok i pomiču su daleko od toga dana.

Zasadili su primitivni oblik morskog života u zaštićenoj tropskoj uvali u središnjim morima Istoka i Zapada nastalih cijepanjem i rasčlanjivanjem kontinentalne kopnene mase. Njihov cilj u izradi i impantaciji tri morska života je osigurati da svaka velika kopnena masa nosi taj život sa njim, u njegovim toplim morskim vodama, kao i kopna koja se naknadno razdvajaju.


Vanjskih 1800 km Zemljine mase sastoji se uglavnom od različitih vrsta kamena. Ispod su gušći i teži metalni elementi. Kroz rane i preatmosferske dobi svijet je bio u skoro tekućem i rastaljenom i vrlo grijanom stanju tako da su teži metali potonuli duboko u unutrašnjost. Oni koji se nalaze blizu površine danas predstavljaju erupcije drevnih vulkana, a kasnije i opsežnog izlivanja lave, a novije od meteorskog otpada.

Vanjska kora je oko četrdeset kilometara debela. Ova vanjska ljuska je podržana od strane i naslonjena izravno na rastaljene kovine izlitog mora od bazalta različitih debljina, mobilni sloj rastaljene lave se održava pod visokim tlakom, ali uvijek s tendencijom toka ovamo i onamo u izjednačavanju pomicanja planetarnog pritisaka, čime nastoje stabilizirati Zemljine kore.

Čak i danas kontinenati i dalje plutaju po ovom moru nekristaliziranog jastučastog rastaljenog bazalta. Da nije ovog stanja zaštitne, veći potresi doslovno bi potresli svijet u komadiće. Potresi su uzrokovani pomicanjem vanjske čvrste kore, a ne vulkanima.

Slojevi lave Zemljine kore, kada se ohladi, dobije oblik granita. Prosječna gustoća Zemlje je nešto iznad pet i pol puta veća od vode, gustoća granita je nešto manja od tri puta veća od vode. Zemljina jezgra je dvanaest puta gušća od vode.

Morska dna su gušća od kopna, i to je ono što drži kontinenate iznad vode. Kad se morsko dno izvluče iznad razine mora, otkriveno je da se sastoji uglavnom od bazalta, oblika lave znatno težeg od granita i kopna. Opet, ako kontinenti nebi bili lakši od oceanskog dna, gravitacija bi izvukla rubove oceana gore na zemlju, ali takve pojave nisu vidljive.

Težina oceana je također čimbenik u povećanju pritiska na morsko dno.Niže, ali usporedno teže oceansko dno, plus težina vode koja leži iznad, približne ili veće mase, ali puno lakši kontinenati. No, svi kontinenati imaju tendenciju da pužu u oceanima. Kontinentalni pritisak na oceanskim razinama dna je oko 9 t po kvadratnom cm. To je pritisak kontinentalne mase koja stoji 15.000 metara iznad oceana.Ocean pod tlakom vode ima samo oko 2,2 t po kvadratnom cm. Ovaj diferencijalni tlak uzrokuju kontinenati naslonjeni prema oceanskom dnu.

Depresija dna oceana tijekom predživotne dobi je imala aksijalni pomak osamljene kontinentalne kopnene mase na takvu visinu da je bočnim tlak obično uzrokovao istočne, zapadne i južne resice na smjer spusta, iznad temeljnog sloja dna lave, uvodnog okolnog Tihog oceana. Tako se u potpunosti nadoknađuje kontinentalni pritisak koji na širokom prostoru na istočnoj obali ovog drevnog Azijskog kontinenta nije došao, ali otkad je ta linija istočne obale lebdila nad provalijom svojih susjednih oceanskih dubina, prijeteći da će skliznuti u vodeni grob.

Prije 450 milijuna godina desio se prijelaz iz biljnog na životinjski svijet. Ova metamorfoza održana je u plitkim vodama zaštićene tropski uvale i lagune iz opsežne obale linije razdvajanja kontinenata. A taj razvoj, koji je inherentan u izvornom životu uzoraka, je došao postupno. Bilo je mnogo prijelaznih stadija od početka primitivnih biljnih oblika života i kasnije dobro definiranih životinjskih organizama. Čak i danas tranzicija sluzi plijesni traju, i oni teško mogu biti klasificirani ili kao biljke ili životinje.

Iako se evolucije biljnog života može pratiti u životinjskom svijetu, a iako su pronađeni dijelovi niz biljaka i životinja koje postupno dovode od najjednostavnijih do najsloženijih i naprednih organizama, nećemo biti u mogućnosti pronaći takvo povezivanje između velikih podjela životinjskog područija, niti između najviših prehumanih životinjskih vrsta i zore ljudi ljudskih rasa. Te takozvane "nedostajuće karike" zauvijek će ostati nedostajaće, iz jednostavnog razloga da oni nikada nisu postojali.

Od doba do doba nastaju radikalno nove vrste životinja. One ne evoluiraju kao rezultat postupne akumulacije malih varijacija, oni se pojavljuju kao punopravni i nove vrste života, te se pojavljuju iznenada. Nagle pojave novih vrsta i raznolike vrste živih organizama su u cijelosti biološke, strogo prirodne. Ne postoji ništa nadnaravno povezano s tim genetskim mutacijama.

Na odgovarajući stupanj slanosti u životu oceana životinjskog razvoja, i to je relativno jednostavno kako bi se omogućilo slanoj vodi prometovanje preko životinjskih tijela morskog života. No, kad su se oceani suzili i postotak soli uvelike je povećan, te iste životinje evoluiraju u mogućnost da se smanji njihova slanost tjelesnih tekućina kao i oni organizmi koji su naučili da žive u slatkoj vodi i stekli sposobnost da zadrži pravilan stupanj natrij- klorida u tjelesnim tekućinama koje je genijalna tehnika zaštite soli.
Studija kamenih fosila morskog života otkriva rane prilagodbe borbi tih primitivnih organizama. Biljke i životinje ne prestaje da se prilagođuju eksperimentima. I kada se okoliš mijenja, i uvijek su se živi organizama nastoji prilagoditi tim nikada-kraja promjenama.

Fizioloških opreme i anatomske strukture svih novih vrsta života su odgovor na djelovanje fizikalnih zakona, ali naknadne prilagodbe uma je darivanje pobočnika uma-duha u skladu sa urođenim kapacitetom mozga. Um, a ne fizički razvoj, u potpunosti ovisi o sposobnosti mozga da pruži čisto fizički i evolucijski razvoj. Kroz gotovo beskrajne cikluse dobitke i gubitke, prilagodbe i uravnoteženja, svih živih organizama krugova natrag i naprijed od koljena do koljena. Oni koji postignu kozmičko jedinstvo ustrajaju, a oni koji ne postižu taj cilj prestaju postojati.

59:0.1 Povijest Zemlje možemo računati kao i početak od oko milijardu godina i proteže se kroz pet glavnih razdoblja:

1.Predživotno doba proteže se preko početnih 450 milijuna godina, od oko vremena kada je planeta postigla svoju sadašnju veličinu do vremena osnutka života. Naši naučnici su odredredili to razdoblje kao Arhaik.

2. Zora životnog doba proteže tijekom sljedećih 150 milijuna godina. Ova epohu intervenira između prethodne predživotne ili kataklizmičke dobi i sljedećeg razdoblje više i visoko razvijenog morskog života. To doba je poznato našim istraživačima kao Proterozoik.

3. Doba morskog života pokriva sljedeće 250 milijuna godina, a najbolje je poznato kao Paleozoik.

4.Rano kopneno životno doba koje se proteže tijekom sljedećih 100 milijuna godina i poznato je kao Mezozoik.

5. Doba sisavaca koje zauzima posljednjih 50 milijuna godina. Ovo nedavno vrijeme poznato je kao era Kenozoik.

Doba morskog života tako pokriva oko četvrtine naše planetarne povijesti. Ono mora biti podijeljeno u šest dugih razdoblja, svako obilježeno određenim dobro definiranim razvojem u oba područja geološke i biološke domene.

Kao što u ovoj dobi počinje, morskim dnom, bogatim kontinentalnim policama, a brojnim plitkim bazenima blizu obale koji su prekriveni plodnom vegetacijom.Više jednostavnih i primitivnih oblika životinjskog svijeta su se već razvili iz prethodnoih biljnih organizama, a sa početkom životinjskih organizama postupno su napravili svoj put duž opsežnih obalnih linija različitih kopna dok su mnoga unutrašnja mora prepuna primitivnim morskim životom. Budući da je tako mnogo tih ranih organizama su školjke, mnoge su sačuvane kao fosili. Ipak pozornica je postavljena za otvaranje poglavlja te velike "kamene knjige" snimanja života i očuvanje koja je tako sustavno utvrđene tijekom naredne dobi.


Post je objavljen 02.02.2012. u 22:28 sati.