Pregled posta

Adresa bloga: https://blog.dnevnik.hr/povratakpitomace

Marketing

VIDEO i FOTO: Lakeside Endurance Trophy,konjički klub Zlatni klas Otrovanec

Konjički klub iz Mađarske u suradnji s Konjičkim klubom Zlatni klas Otrovanec nosioci su projekta međunarodne utakmice u daljinskom jahanju te seriji predavanja o daljinskom jahanju u mađarskom mjestu Orfu blizu Pečuha.
Natjecale su se ekipe iz Mađarske, Bugarske, Češke, Austrije, Njemačke i Hrvatske u utakmicama na 120, 100, 80 i 60 kilometara u kategorijama seniori i juniori.

Natjecatelji iz Hrvatske:
Seniori - Kirinčić Darko, konj Maza (80 kilometara) i Franjić Saša, konj Anda (80 kilometara)
Juniori - Keber Lidija, konj Pasha (80 kilometara)

Glavni suci natjecanja: dr. Varga Katalin (Mađarska) i Zsuzsanna Bányai (Mađarska).
Suci: Smiljka Selanec (Hrvatska) -- licencirani Endurance sudac iz Akademski konjički klub Križevci, Szlivia Lehóczky (Mađarska), Katalin Horváth (Mađarska), Zlatko Kramarić (Hrvatska) -- licencirani Endurance sudac iz Udruga Bilogora Papuk 1991.

Tehnički delegat: Anita Goedl (Austrija)
Glavni steward: Csilla Mátrai (Mađarska)
Steward: Mladen Brezić , Tamás Zsolt , Pék Bernadett , Marcsó Zsófia , Szabados Judit , Bányai Dániel , Bányai Dávid i Stájer Anna

Veterinarska komisija/delagat:
President: dr. Zsolt Szebeni (Mađarska)
Foreign Veterinary: Dr. Mojmir Dvorak (Češka)

Veterinari: dr.Damir Keber (Hrvatska), dr.Carmen Keber (Hrvatska), dr. Ágnes Petri (Mađarska) i dr. Norbert Maza (Mađarska)

Endurance ili daljinsko jahanje je maraton za konje i jahače. Cilj je proći dugačku stazu u prirodi u što kraćem vremenu, a da pri tome ne iscrpljujete konja.

FOTOGALERIJA:povratakPitomače
Ovaj projekat realiziran je sredstvima IPA kao Projekt međunarodne utakmice u daljinskom jahanju Zlatnog klasa iz Otrovanca, koji je prošao samostalno uz partnerstvo jedne konjičke udruge iz Mađarske.
Projekt prekograničnog programa Mađarska -- Hrvatska 2007.-2013 - IPA (Instrument for Pre-Accession 2007-2013) je posebni pretpristupni fond namijenjen državama kandidatkinjama (Hrvatska, Makedonija i Turska) i potencijalnim kandidatkinjama (BiH, Srbija, Albanija i Crna Gora), a na snazi je od 2007. godine, kad je objedinio i zamijenio fondove CARDS, PHARE, ISPA i SAPARD, pa sve do ulaska Hrvatske u EU.)

Utakmica se održala po pravilima FEI organizacije (Federacija Equestre Internationale -Svjetsko upravno tijelo konjičkog sporta).
SEMINARI: U sklopu utakmice održani su i seminari, pod vodstvom tehničkog delegata Anite Goeld iz Austrije, namijenjeni organizatorima utakmica, sucima, veterinarima, stjuardima i drugom osoblju važnom za kvalitetno organiziranje utakmice u daljinskom jahanju. Seminar je besplatan, a prevođen je i na hrvatski jezik. Seminar za organizatore utakmica u daljinskom jahanju ORFÜ, Mađarska, 07-10.7.2011.
- Banyai Zsuzsanna i dr Varga Katalin: -Kad i gdje je moguće i razumno organizirati FEI utakmicu u daljinskom jahanju (međunarodnu)?; Pravila za nacrt i odobravanje propozicija; Koje službeno osoblje je potrebno za pojedine razine FEI utakmica; Uloga nacionalnih federacija; Proračun utakmice
- Banyai Zsuzsanna i Anita Goedl:- Pravilna organizacija veterinarskih vrata; Pravilno postavljanje dobre staze; Pravila vezana uz smještaj konja; Što je potrebno u prijemnom uredu utakmice; Mogućnosti mjerenja vremena; Ceremonija podjele nagrada; Koja izvješća je potrebno podnijeti FEI i u kojem roku;
- Praktični dio: -Veterinarska vrata (dr Szebeni Zsolt); Štale i prijemni ured (Matrai Csilla); Staza (Dobos Jozsej i Anita Goeld)

Post je objavljen 11.07.2011. u 05:34 sati.