Blogerica catwomen u svom postu na blogu Nova Politika od 20. travnja poziva blogere da do kraja travnja potpišu peticiju protiv zabrane korištenja 'tradicionalnih kineskih i ayurvedskih proizvoda u Europi'. U pozivu napominje da je do tog roka potrebno skupiti milion potpisa da bi se spriječila ili odgodila provedba tog zakona u državama tzv 'Europske Unije'.
Djelomično što je apel na engleskom a ja sam s tim jezikom na 'Vi', nešto što nisam baš bio uvjeren da bi se u to kratko vrijeme moglo skupiti toliko potpisa, i na kraju, bit ću iskren, nisam neki veliki pobornik alternativne medicine, nisam potpisao. Mea culpa!
Evo zašto:
Na naslovnici današnjeg J.L. (30. travnja) dreče veliki natpisi:
'Ekspres nagradna igra Jutarnjeg; u 4 dana do Opel Astre'
'Vjenčanje stoljeća u Londonu; Milijun Hrvata gledalo bajku'
'INA svaki dan zaradi 12 milijuna kuna'
'Crkva i novac; Ispovijest biskupa koji je izgubio 18 milijuna kuna'
Sve same 'vrlo bitne' vijesti za naš puk.
U donjoj polovici šeste stranice pak kratki članak: 'Travari i medari u panici jer zemlje EU zabranjuju prodaju biljnih lijekova'. Vijest koja, barem kako je ocjenjuje glavni urednik J.L., i nije od neke velike važnosti za travare, medare i ljude koji koriste alternativne lijekove pa može i na dnu šeste stranice.
U citiranom članku 'eurofilskom puku' i onom koji to nije daje se na znanje da 'Direktiva 2004/24/-EC' koju su izglasali 'demo(n)kratski' izabrani birokrati u EU i koja zabranjuje prodaju lijekova baziranih na ljekovitom bilju, te propisuje da te proizvode treba registrirati kao hranu ili dodacima hrani, stupa na snagu danas. Time će se ti lijekovi/pripravci trebati deklarirati kao hrana i shodno tome podliježu pod kontrolu 'Codex alimentariusa', zakona kojeg je prihvatilo 120 zemalja između inih, naravno, i Hrvatska (kud svi Turci tud i mali Mujo).
Koja doduše još nije članica ali 'zakaj ne bi prihvatili, to se i nas onak niš ne dotikavle a zelo bu nam se v plus glede pripustu valovu s europskim sinekurama' kažu naši demon(n)kratski izabrani uvaženi zastupnici. Kaj njih brige, oni se ne bave travama i proizvodnjom meda, a liječiti se i onako idu u zdravstvene ustanove EU i šire.
Ali u tom zakonu ima jedna kvaka. Ne znam je li baš 'kvaka 22' ali kvaka je. Primjene tog zakona za hranu, naime, propisuje „da se posebni dodaci hrani koji sadrže vitamine i minerale moraju znanstveno kontrolirati desetak godina. Istraživanje svakog tog proizvoda stoji 100.000 eura!“
Samo naivcima i najvećim nepoznavateljima strategije NSP ne bi palo na pamet da je „to ideja farmaceutskih multikompanija koji žele uništiti konkurenciju,“ kako tvrdi Vlasta Toth, supredsjednica 'Zelene liste'.
Pitanje: koliko ćemo još takvih direktiva, s oznakom '-EC' na kraju niza brojeva, otkriti u 'hrvatskim' zakonima prilagođenim europskim normama kad jednog dana budemo u asocijaciji, koja se službeno zove 'Europska Unija', ali s pojmom Europa, po meni, nema apsolutno nikakve veze?
Ceterum censeo EU esse delendam!
Post je objavljen 30.04.2011. u 14:39 sati.