Pregled posta

Adresa bloga: https://blog.dnevnik.hr/shzzadar

Marketing

UNIŠTAVANJE HRVATSKI TVRTKI U ZADARSKOJ ŽUPANIJI PREKO HYPO ALPE BANK

STRANKA HRVATSKOG ZAJEDNIŠTVA

PRIOPĆENJE ZA JAVNOST


DANA 16. PROSINCA 2010. GODINE ZADARSKI LIST OBJAVIO SU ČLANAK POD NASLOVOM:
Kako se kupovala i prodavala zadarska Maraska? Walter Wolf je 2001. godine kreditom Hypo banke kupio zadarsku Marasku


DOSTAVLJAMO OBJAVLJENE TEKSTOVE STRANKE HRVATSKOG ZAJEDNIŠTVA KOJI SU IZVJEŠĆIVALI HRVATSKU JAVNOST O PREUZIMANJU I UNIŠTAVANJU HRVATSKI TVRTKI U ZADARSKOJ ŽUPANIJI PREKO HYPO ALPE BANK .

PLANOVI IZA KOJIH STOJE TALIJANSKI INSTITUTI


Zbog poznatih povijesnih talijanskih pretenzija prema zadarskom području utvrđene su kontinuirane aspiracije koje traju do danas.

Talijanske pretenzije počinju već u srednjem vijeku, kada se Zadar među dalmatinskim gradovima isticao važnim strateškim položajem zbog toga što je smješten na sredini «Istočno jadranske obale».

Po svojim prirodno-zemljopisnim značajkama bio je tada najvažniji grad na istočnoj obali Jadrana. Te prirodne, strateške i ekonomske prednosti u srednjem vijeku utjecale su na politički razvoj grada, te njegov politički položaj činile težim i složenijim nego u drugim dalmatinskim gradovima.

Navedene okolnosti utjecale su na njegov odnos spram mletačke vlasti, te je Venecija vodila posebnu politiku prema Zadru nastojeći prvenstveno da priznaje njezinu vlast. U takvoj politici je imala uspjeha, te je Zadar pod mletačkom upravom bio od 1409. – 1797. godine (gotovo četiri stoljeća).

Nekadašnji teritorij mletačke Dalmacije zamijenila je austrijska vlast, od 1814. – 1918. godine, kada je Dalmacija postala austrijska pokrajina s glavnim gradom Zadrom. Prema austrijskom popisu stanovništva (1880., 1890., 1900., i 1910. godine) utvrđeno je da je u Zadru bilo koncentrirano više od polovice Talijana od onih što ih je bilo u čitavoj Dalmaciji. Glavno uporište talijanskog jezika, autonomaša i talijanštine bilo je u Zadru u glavnom gradu pokrajine, a u kojem se redovito za talijanski jezik izjašnjavalo više Talijana nego u svim drugim dijelovima Dalmacije zajedno.

Zanimljivim držimo i stoga da je za vrijeme austrijske vlasti nad Dalmacijom, samo Zadar za razliku od svih drugih gradova i općina čitavo vrijeme imao u Zadru talijansku gradsku vlast sastavljenu od Talijana i autonomaša. Za očuvanje gradske talijanske vlasti veliku ulogu odigrali su pojedinci odnosno pojedini bogati Talijani i autonomaši, koji nisu ispuštali vlast.

Raspadom Austro-Ugarske Monarhije 1918. godine počinje talijanska okupacija Zadra, odnosno Rapalskim ugovorom, 1920. godine, Zadar postaje dio teritorija Kraljevine Italije, čija je okupacija trajala do 1943. godine.

Talijanski iredentisti ne pomirivši se sa izgubljenim teritorijem, 1963. godine osnovali su u Anconi «Slobodnu općinu Zadar u izbjeglištvu». Udruga i danas djeluje, te ima svoje organe vlasti, općinsko vijeće, općinski odbor i predsjednika općine odnosno gradonačelnika. Njezini najaktivniji članovi su Franco Luxardo, gradonačelnik, Giorgio Varisco, financijski direktor općine, Elio Ricciardi, umirovljeni talijanski general i Renzo de Vidovich, direktor uprave lista «Il Dalmata», bivši predsjednik tršćanskog ogranka «Libero comune di Zara in esilio», bivši predsjednik Federacije esula i njen današnji član izvršnog odbora i dr.

Navedene osobe su u stalnom kontaktu s pojedinim članovima «Zajednice Talijana Zadar», koji ih usmjeravaju u svojim iredentističkim planovima.

«Slobodna općina Zadar u izbjeglištvu» redovito odražava skupštinu općine na talijanskom skupu «Raduno», kada se okupljaju jednom godišnje talijanski esuli iz cijeloga svijeta. Na skupu sudjeluju i pojedini dužnosnici Parlamenta i Vlade Republike Italije, Gianfranco Fini, bivši ministar vanjskih poslova Republike Italije, Carlo Giovanardi, ministar za odnose s Parlamentom zadužen za problematiku i pitanje esula u Republici Italiji, Roberto Menija, zastupnik stranke Nacionalnog saveza («Alleanza Nacionale») u talijanskom parlamentu i drugi, te iredentističkim stavovima vrše pritisak na RH u svezi povrata imovine, fojbi i dr. Na manifestaciji sudjeluju i pojedini članovi talijanskih udruga iz Zadra. Za napomenuti je da redovito dodjeljuju titule počasnog građanina «Slobodne općine Zadar u egzilu», te je tako titulu dobio Fini, Giovanardi i dr.

U skladu s kontinuiranim agresivnim nastupima talijanskih iredentista, te izjavama pojedinih talijanskih političara o teritorijalnim pretenzijama prema RH, navedeni sada djeluju u više pravaca prema zadarskom području u cilju kako bi Zadar u budućnosti pripremili da postane sastavni dio teritorija Republike Italije, a iza čijih projekata i planova stoje talijanski instituti.

Prema prokušanim iredentističkim stilovima razrađenim na psihološkom nivou, u masama građana Zadra stvorili su strah, zavidnost i propagandu, kako Zadar spada u interesnu sferu Republike Italije, te da mora biti jači talijanski utjecaj na zadarskom području i dr., što su im omogućile pojedine osobe koje su obnašale vlast u zadarskoj Županiji i u Gradu Zadru, te im pripremili teren za kupovanje nekretnina i izgradnju objekata u cilju budućeg naseljavanja Talijana iz Republike Italije, a time i da Zadar u budućnosti postane talijanskim teritorijem.

Prvo, djeluju preko talijanskih udruga u Zadru («Zajednica Talijana Zadar» i zadarske podružnice Dante Alighieri), te ih usmjeravaju u raznim projektima (pridobivanje novih članova, afirmiranje Zajednice i dr.). Hrvatski okupatori kroz povijest su se služili svojim manjinama kao izviđačima preko kojih su, kao i preko «produženih ruku» iz hrvatskog naroda, osvajali i porobljavali Hrvatsku. Elio Ricciardi, umirovljeni talijanski general dolazi svaka četiri mjeseca u RH te im daje smjernice kako osvojiti Zadar i druga područja RH.

Drugo, stvaraju bogate talijanske pojedince u Zadru s ciljem jačanja talijanskog utjecaja u Zadru, te su uporište našli u prokušanoj šabloni iz prošlosti da vladaju Zadrom.

Trećo, protiv hrvatskih nacionalnih interesa talijanski iredentisti djeluju i preko bankarskog sustava, a naročito preko «Hypo Alpe Adria Bank», čiju su banku u Zadar doveli osobe sklone organiziranom kriminalu s ciljem da preuzmu i unište hrvatsko gospodarstvo, što su i učinili.

Tako su preko «Hypo Alpe Adria Bank» u Zadarskoj županiji preuzeli sva bivša društvena poduzeća, hotele, marine, izvore vode, poljoprivredna zemljišta i dr. Ne samo da su postali većinski vlasnici navedenih nekretnina, već su ugasili sva proizvodna poduzeća, te ne otvorivši niti jedno radno mjesto u proizvodnji, što će u budućnosti imati nesagledive posljedice za hrvatsko gospodarstvo

Bivši gradonačelnik Božidar Kalmeta nagradio je «Hypo Banku» za učinjeno tako što je omogućio da svi zaposlenici Grada Zadra primaju plaće preko Hypo, te da se i druga financijska poslovanja vrše preko spomenute banke. Navedeni plan kupnje nekretnina preko «Hypo banke» osmislili su esulsko iredentističke udruge iz Republike Italije, a sve s ciljem da pomoću nekretnina povrate nekadašnji «izgubljeni teritorij Zadra». Iz toga razloga su i uključili osobe sklone raznim oblicima organiziranog kriminala da lakše preko austrijskog naziva banke postanu vlasnici najkvalitetnijih i najvrijednijih nekretnina u Zadru.

Četvrto, znakovitim smatramo i podatke da talijanski iredentisti planski usmjeravaju osobe sklone distribuiranju i krijumčarenju opojnih droga na zadarskom području, kako bi ovladali zadarskim područjem. Istima pripada značajna uloga u krijumčarenju opojnih droga, a sve u cilju da hrvatska mladež što više konzumira opojne droge iz razloga da im se u budućnosti ne bi imao tko suprostavljati u njihovim planovima spram zadarskog područja. Navedeni su značajno financijski ojačali po distribuiranju droge, te je Zadar po statistikama već godinama u samom vrhu konzumenata opojnih droga.


HYPOVO PREUZIMANJE ZADARSKIH PODUZEĆA


Inozemni instituti zbog strateških interesa uključili su na zadarskom području osobe sklone organiziranom kriminalu da preko bankarskog sustava preuzmu i unište hrvatsko gospodarstvo, što su i učinili.

Tako su preko «Hypo Alpe Adria Bank» u Zadarskoj županiji preuzeli sva bivša društvena poduzeća, hotele, marine, izvore vode, poljoprivredna zemljišta i dr. Ne samo da su postali većinski vlasnici navedenih nekretnina, već su ugasili sva proizvodna poduzeća, te ne otvorivši niti jedno radno mjesto u proizvodnji, što će u budućnosti imati nesagledive posljedice za hrvatsko gospodarstvo.

Bivši gradonačelnik Božidar Kalmeta nagradio je «Hypo Banku» za učinjeno tako što je omogućio da svi zaposlenici Grada Zadra primaju plaće preko Hypo, te da se i druga financijska poslovanja vrše preko spomenute banke. Navedeni plan kupnje nekretnina preko «Hypo banke» osmislili su esulsko iredentističke udruge iz Republike Italije, a sve s ciljem da pomoću nekretnina povrate nekadašnji «izgubljeni teritorij Zadra». Iz toga razloga su i uključili osobe sklone raznim oblicima organiziranog kriminala da lakše preko austrijskog naziva banke postanu vlasnici najkvalitetnijih i najvrijednijih nekretnina u Zadru.
Objavljujemo popis pravnih osoba sa zadarskog područja kojima su odobravani sumnjivi, rizični krediti preko Hypo International u Klagenfurtu:
Borik d.d.; 64 milijuna eura

Punta Skala d.o.o.; 129,6 milijuna eura

Aluflexpack d.o.o.; 54,6 milijuna eura

Aluflexpack d.o.o.; 11,2 milijuna eura

Kepol Terminal d.o.o.; 10,7 milijuna eura

Kepol Plast d.o.o.; 1,9 milijuna eura

Marina Dalmacija d.o.o.; 3,8 milijuna eura

Marina Borik d.o.o.; 3,5 milijuna eura

Projekt Bibinje d.o.o.; 2,4 milijuna eura

Sveti Rok d.o.o.; 2,5 milijuna eura

Maraska d.d.; 3,8 milijuna eura


TKO ĆE VRATITI STO MILIJUNA KUNA

Tko će vratiti sto milijuna kuna koji su oprani u jednoj od najvećih hotelskih investicija na Jadranu, u hotelu Luna izgrađenom u mjestu Jakišnica u općini Novalja.

Izgradnju hotela je financiralo Ministarstvo mora, turizma, prometa i razvitka i Hrvatska poštanska banka. U sklopu ministarstva je tada bilo i sadašnje Ministarstvo turizma na čijem je čelu bio Božidar Kalmeta.
Hotelska investicija je precijenjena te ne može opravdati velika uložena financijska sredstva osim što je bila pogodna za pranje novca.

Postavlja se pitanje da li predsjednica hrvatske Vlade uopće zna za tolike novce koji su dani za prenapuhanu investiciju. Ako ne zna, neka pita svog ministra Božidara Kalmetu gdje su oprani novci. Njegovo ministarstvo je financiralo hotelsku investiciju.

Osim što su oprali novac kroz navedenu hotelsku investiciju, žitelji Zadarske županije obraćaju se Stranci hrvatskog zajedništva i traže također odgovor o prenapuhanoj investiciji izgradnje pogona za preradu ribe u poslovnoj zoni u Stankovcima (obična hala-skladište) koja je stajala preko «astronomskih» 80 milijuna kuna.


FASSA

Hrvatski narod mora pomoću vlastitog rada, samoinicijative i vlastitih planova, uspješno se ekonomski oporavljati i oslobađati suvremenih eksploatatora – mafije te nedopustiti zastrašivanje od strane istih, koje su im omogućili vlastodršci Zadarske županije.

Na psihološkom nivou, u masama građana Zadarske županije stvorili su strah pomoću kojega održavaju poslušnost i pasivnost stanovništva. Iz toga razloga mnogi građani neće da se angažiraju te zatvaraju oči pred problemima.

Talijanska tvrtka „Fassa d. o. o. „ iz Spresiana, 2003. godine, kupila je Dalmatinske rudnike Obrovac. Dobivši dozvolu za proizvodnju žbuke, međutim, odustala je od proizvodnje, sada namjerava u selu Kruševu Gradu Obrovac graditi tvornicu cementa i vapna. Kako mještani ovih područja izjavljuju, talijanski investitor na obrovačko poručje došao je zbog kontroliranja hrvatskog teritorija, a ne otvaranja radnih mjesta i zapošljavanja mještana.

Talijanski investitori su bili izuzetno velikodušni u prezentiranju tvornice izaslanstvu Zadarske županije, koje je početkom ožujka 2010. godine boravilo u Republici Italiji.

Navedeno izaslanstvo pozvali su u goste da uvide na koga mogu računati u svojim planovima spram Zadarske županije, a sve kako bi kontrolirali obrovačko područje (dovoz i skladištenje otpada, pranje novca i dr). Također da preko istih dobiju podršku stanovništva grada Obrovca i da talijanskog investitora predstave u vrhunskom svjetlu.

Pomoću kupljenih medija hvale talijanski projekt, te preko neke studije o zaštiti okoliša opravdavaju gradnju, koja im ne može proći kao zagađivaču u Republici Italiji, ali može u RH.

Realizaciju talijanskog projekta na obrovačkom području omogućile su pojedine osobe koje su obnašale vlast u Zadarskoj županiji i u Gradu Zadru. Isti su u projekte uključili i osobe sklone organiziranom kriminalu s ciljem da zajedno stječu moć i bogatstvo i da lakše talijanski investitori postanu vlasnici najkvalitetnijih i najvrijednijih nekretnina u Zadarskoj županiji.

Može se reći da postoji neraskidiva spona između politike i kriminalnih skupina u Zadarskoj županiji, čija je žeđ za novcem i moći jača od moralnog kodeksa.

Vlast u Zadarskoj županiji nije takva kvaliteta da bi se mogla oduprijeti potencijalnim lukavim okupatorima, koji će je iskoristi za svoje ciljeve.

ZADRANKA

Austrijska Hypo Alpe Adria Bank International iz Klagenfurta uključila je na zadarskom području osobe sklone organiziranom kriminalu da preko bankarskog sustava preuzmu i unište hrvatsko gospodarstvo, što su i učinili.

Tako su preko zadarske tvrtke Beta d.o.o. uništavali poznata trgovačka poduzeća kao što je bilo trgovačko poduzeće Zadranka d.o.o. , a sve zbog atraktivnih i vrijednih poslovnih prostora po gradu Zadru. Navedeno trgovačko poduzeće bilo je jedno od najjačih u RH s dobrim poslovanjem te je zapošljavalo 1500 radnika.

Tvrtka Beta ranije je bila registrirana u Vukovaru te je kriminalnim radnjama došla u posjed Zadrankinih poslovnih prostora po gradu Zadru. Osnivač zadarske Bete je Slavoing d.o.o. kojega je Hypo banka preuzela nakon što je preuzela Slavonsku banku.

Kriminalne skupine u Zadru su preko Hypo banke preuzele sva bivša društvena poduzeća čije nekretnine sada skuplje preprodaju. Iz toga razloga su i uključili osobe sklone raznim oblicima organiziranog kriminala da lakše postanu vlasnici najkvalitetnijih i najvrijednijih nekretnina u Zadru.

Falkensteiner

Inozemni instituti zbog strateških interesa uključili su na zadarskom području osobe sklone organiziranom kriminalu da preko bankarskog sustava preuzmu i unište hrvatsko gospodarstvo.

Tako su preko «Hypo Alpe Adria Bank» u Zadarskoj županiji preuzeli sva bivša društvena poduzeća, hotele, marine, izvore vode, poljoprivredna zemljišta i dr. Ne samo da su postali većinski vlasnici navedenih nekretnina, već su ugasili sva proizvodna poduzeća te ne otvorivši niti jedno radno mjesto u proizvodnji, što će u budućnosti imati nesagledive posljedice za hrvatsko gospodarstvo.

Bivši gradonačelnik Božidar Kalmeta nagradio je «Hypo Banku» za učinjeno tako što je omogućio da svi zaposlenici Grada Zadra primaju plaće preko Hypo te da se i druga financijska poslovanja vrše preko spomenute banke. Iz toga razloga su i uključili osobe sklone raznim oblicima organiziranog kriminala da lakše, preko austrijskog naziva banke, postanu vlasnici najkvalitetnijih i najvrijednijih nekretnina u Zadru.

Preko zadarskog hotela Borik, sada Falkensteiner, preuzeli su sve njegove organizacione jedinice u gradu Zadru i Zadarskoj županiji koje je financirala Hypo banka iz Klangenfurta.

I gle čuda, sada nakon 15 godina od završetka Domovinskog rata ne obnavljaju hotele, već ih drže devastirane kao hotel Asseria u Benkovcu s ciljem da ih skuplje preprodaju. Hotel je prije domovinskog rata zapošljavao preko tridesetak stalnih radnika, a po potrebi i više.
Prošlo je 15 godina od završetka Domovinskog rata, ali hotel i dalje ne radi te predstavlja veliku opasnost za zarazu stanovništva.

Žitelji grada Benkovca izjavljuju da je Falkensteiner na benkovačko područje došao zbog kontroliranja hrvatskog teritorija, a ne otvaranja radnih mjesta i zapošljavanja građana Benkovca.


JADERA d.d.

Iskoristivši ratno stanje u Republici Hrvatskoj tijekom devetnaest godina hrvatske samostalnosti priveligirajući položaj u gradu Zadru osvojila je kriminalna skupina koja je uništila zadarsko gospodarstvo ne otvorivši niti jedan proizvodni pogon. Ta kriminalna skupina izrodila se iz bivšeg zadarskog poduzeća Folijaplast. Isti su posjedovali izuzetnu fleksibilnost u prilagođavanju promjenama u društvu te su bili povezani s austrijskim predstavnicima Hypo Alpe Adria Bank International iz Klagenfurta.

Upravo su oni najmanje od svih vjerovali u uspjeh hrvatskog gospodarstva te su se u skladu s tim i ponašali. Procijenili su da hrvatsko gospodarstvo mogu srušiti preko bankarskog sustava, što su i učinili. Žeđ za novcem i moći bila je jača od moralnog kodeksa.

Iskoristivši hrvatsku pretvorbu poduzeća koja je započela tijekom rata, isti su započeli pljačku nacionalnog blaga države iznoseći ga u inozemstvo, a drugi dio su ulagali u kupovanje nekretnina u RH. Tako su se sumnjivom privatizacijom odnosno raznim mešetarenjem, zamjenom dionica s privatizacijskim investicijskim fondovima, dočepali poduzeća Jadera d.d. i njegovih atraktivnih restorana i poslovnih prostora u centru grada Zadra. I gle čuda, kupnju dionica navedenog poduzeća izvršili su preko Hypo Alpe Adria Bank International iz Klagenfurta u iznosu od 1.280.000,00 eura.

Uspjeh su gradili pomoću sredstava informiranja koji su im dali epitet dinamičnih i uspješnih ljudi, a sve kako bi ogulili ekonomiju od svih njezinih vrijednosti.

S tim opljačkanim novcem kriminalna skupina je preko Hypo Alpe Adria Bank na zadarskom području ostvarila cilj i domogla se moći što joj sada pomaže u svim sferama biznisa i društvenog života. Bili su u vezi sa svima koji su bili korisni, bez obzira je li riječ o desničarima ili ljevičarima. Nije rijedak slučaj da su spajali rivale u politici i tražili zajedničke akcije u realiziranju važnih kriminalnih projekata.

Novac stečen nezakonitim radnjama ulagali su u izgradnju stanova, apartmana te kupnju kuća, stanova i dr. Na temelju njihova nekontroliranog bogaćenja kupili su cijele gradske četvrti.

Da bi nastavili zgrtati novac u Hrvatskoj ulagali su utjecaj u vladajuću stranku, ovisno koja je stranka bila na vlasti na lokalnom ili državnom nivou. Vodili su se računicom da onaj koji posjeduje političku moć ima u svojim rukama i metode kako skriti kriminalna djela i ostati nekažnjen. Nakon što su pronašli «zaštitni kišobran» od stranačkih dužnosnika mogli su nesmetano provoditi nezakonite radnje.

Pleli su mrežu unutar državnih organa i prijetili onima koji nisu htjeli surađivati. Manje više svi su u Hrvatskoj povjerovali u njihovu laž, a oni koji nisu bili su šikanirani. Može se reći da su postali neka vrsta države u državi.

KEPOL BENKOVAC

Inozemni instituti zbog strateških interesa uključili su na zadarskom području osobe sklone organiziranom kriminalu da preko bankarskog sustava preuzmu i unište hrvatsko gospodarstvo.

Tako su preko «Hypo Alpe Adria Bank» u Zadarskoj županiji preuzeli sva bivša društvena poduzeća, hotele, marine, izvore vode, poljoprivredna zemljišta i dr. Ne samo da su postali većinski vlasnici navedenih nekretnina, već su ugasili sva proizvodna poduzeća, te ne otvorivši niti jedno radno mjesto u proizvodnji, što će u budućnosti imati nesagledive posljedice za hrvatsko gospodarstvo.

Preko zadarskih tvrtki «Kepol-Terminal d.o.o.» (osnivač Basic invest –Consult GmbH, Austrija br.registra 156885 P, nadležno tijelo: Zemaljski sud u Klangenfurtu) i «Kepol-Plast d.o.o.» (osnivač Flexpack Aktiengesellschaft, Lihtenštajn, br. registra: FL-0002.128231-2) preuzeli sve kepolove organizacione jedinice u gradu Zadru i Zadarskoj županiji, koje je financirala Hypo banka iz Klangenfurta. I gle čuda sada nakon 15 godina od završetka Domovinskog rata ne pokreću proizvodnju, već drže pogone devastirane kao u gradu Benkovcu s ciljem da ih skuplje preprodaju.

Bivši pogon «Kepol Benkovac», za proizvodnju folije i ljepila, 1990. godine zapošljavao je 70 radnika. Sada je devastiran i bez radnika.
Može se reći da su kriminalne skupine preko Hypo banke preuzimale hrvatska poduzeća uvidjevši da je to unosan posao te sada samo čekaju da njihove nekretnine skuplje preprodaju bez namjere da pokrenu ikakvu proizvodnju. Po istoj šabloni prodali su i pogon Kepola u Ražancu, zbog atraktivnog terena uz more od 5000 m2.


ŠUMSKO ZEMLJIŠTE

Nakon što su inozemni instituti zbog svojih strateških interesa preko bankarskog sustava, a naročito preko «Hypo Alpe Adria Bank» u Zadarskoj županiji preuzeli sva bivša društvena poduzeća, hotele, marine, izvore vode, poljoprivredna zemljišta i dr. Ne samo da su postali većinski vlasnici navedenih nekretnina, već su ugasili sva proizvodna poduzeća, te ne otvorivši niti jedno radno mjesto u proizvodnji, što će u budućnosti imati nesagledive posljedice za hrvatsko gospodarstvo. Navedenu banku u Zadar dovele su osobe sklone organiziranom kriminalu s ciljem da preuzmu i unište hrvatsko gospodarstvo, što su i učinili.

Svima u Zadru je poznato da je bivši gradonačelnik Božidar Kalmeta nagradio «Hypo Banku» za učinjeno tako što je omogućio da svi zaposlenici Grada Zadra primaju plaće preko Hypo, te da se i druga financijska poslovanja vrše preko spomenute banke. Navedeni plan kupnje nekretnina preko «Hypo banke» osmislili su esulsko iredentističke udruge iz Republike Italije, a sve s ciljem da pomoću nekretnina povrate nekadašnji «izgubljeni teritorij Zadra». Iz toga razloga su i uključili osobe sklone raznim oblicima organiziranog kriminala da lakše preko austrijskog naziva banke postanu vlasnici najkvalitetnijih i najvrijednijih nekretnina u Zadru.

Građani grada Zadra sve se više obraćaju Stranci hrvatskog zajedništva te izjavljuju da inozemni instituti na zadarskom području po istoj šabloni preuzimaju i hrvatsko šumsko zemljište uz more preko osoba sklonih raznim oblicima organiziranog kriminala, a koje im omogućavaju pojedine kadrovirane osobe sa zadarskog područja u Hrvatskim šumama.

Stranka hrvatskog zajedništva raspolaže s dokumentacijom gdje je poduzeće Hrvatske šume d.o.o. Zagreb, Uprava šuma podružnica Split, Šumarija Zadar, dalo u zakup atraktivno šumsko zemljište (k.č. 130/18 k.o. Diklo) uz more na području gradskog naselja Diklo – Kožino kod Zadra u površini od 94. 381 m2 (devedeset četiri tisuće tristo osamdeset jedan metar kvadratni), osobama sklonim organiziranom kriminalu. Ne samo što je navedeno šumsko zemljište dato u zakup gore navedenim osobama, međutim, isto nije privedeno namjeni, kako je predviđeno ugovorom o zakupu.

Ministarstvo regionalnog razvoja, šumarstva i vodnoga gospodarstva, koje obavlja upravni nadzor te Šumarska inspekcija i Državni inspektorat, koji obavljaju inspekcijski nadzor nisu opravdali svoju zakonsku funkciju zbog nezakonitih radnji oko davanja u zakup i namjene šumskog zemljišta na k.č. 130/18 k.o. Diklo kod Zadra.


PRANJE NOVCA

U Zadarskoj županiji postoje 74 poslovne zone, a broj nezaposlenih stalno raste. Na evidenciji Hrvatskog zavoda za zapošljavanje Područne službe Zadar, krajem lipnja 2010. godine bilo je evidentirano 9.429 nezaposlenih osoba. Kad prođe turistička sezona bit će ih 12 tisuća. Sada je u RH nezaposleno 285.840 osoba.

Niknule su ni manje ni više nego 74 zone malog gospodarstva u prostornim planovima samouprave koje je potvrdila Zadarska županija i ministarstva. Planirani prostor zona je 68 puta veći od potrebitog.

Čelnici samouprave natječu se tko će prije osnovati zonu i kome će prije država u vlasništvo i na raspolaganje dati zemljište zone. Istima nije cilj zapošljavanje već preko poslovnih zona peru novac kroz pripremu terena, dovođenje infrastrukture i dr. U poslovnim zonama nisu otvorili niti jedan proizvodni pogon, već samo skladišta koja zjape prazna i u kojima nema zaposlenih.

Ne samo što se pere novac, već je još opasnije što pojedini inozemni instituti zbog strateških interesa preko «izmišljenih» poslovnih zona dolaze do atraktivnih terena, a sve kako bi ovladali pojedinim hrvatskim regijama. Planove su usmjeravali preko Marca Nobilija, bivšeg talijanskog konzula u Splitu i bivšeg gradonačelnika grada Zadra, čije ime je poznato hrvatskoj javnosti.

Uvidjevši da je to najjednostavniji način da se dočepaju atraktivnog hrvatskog zemljišta, isti i dalje vrše propagandu po mnogim hrvatskim malim općinama i selima da za potrebe mještana treba izgrađivati poslovne zone.

Načelnici tih malih općina nisu ni svjesni da iza tih planova stoje inozemni instituti. Ne mogu ni znati, kada ih savjetuju regionalne vođe koji su u službi istih. Izgradnja tih poslovnih zona nisu ni skupe jer ih gradi hrvatska država. Nakon što su od države dobili zemljište s mirazom, isto su prodavali, i dalje prodaju po cijeni od 7 do 35 eura po metru kvadratnom.

Da bi do kraja ovladali područjem Zadarske županije sada je svima jasno da preko poslovnih zona dolaze do najvrjednijih i najatraktivnijih nekretnina.

Prema njihovim prokušanim stilovima razrađenim na psihološkom nivou, najbolje i najdjelotvornije sredstvo da se osvoji neko područje je da se u njemu dođe do zemljišta i nastani, jer to osvajanje čini sigurnijim i trajnijim. Vidljivo je da hrvatskom narodu preuzimaju zemljišta zbog čega i grade po općinama i selima poslovne zone, koje će dati novim stanovnicima (okupatorima).

Inozemni instituti također znaju da Hrvati novim stanovnicima ne mogu nauditi, jer su isti osiromašeni i potrovani drogom. Ostali hrvatski narod, to jest zdravi korpus je zastrašen te se po njima neće suprostavljati zbog bojazni da i njih ne zadesi ista sudbina kao i one koje su do sada opljačkali.

Hrvatski narod mora se konačno suprostaviti ovakvom načinu okupacije Hrvatske, koju su omogućile pojedine osobe koje obnašaju vlast u pojedinim hrvatskim regijama.

Poslano

1. Predsjedniku Hrvatske
2. Vladi Republike Hrvatske
3. USKOK-u
4. Županijskom državnom odvjetništvu u Zadru


Zagreb- Zadar, 16. prosinca 2010. godine

STRANKA HRVATSKOG ZAJEDNIŠTVA





Post je objavljen 16.12.2010. u 20:16 sati.