Pregled posta

Adresa bloga: https://blog.dnevnik.hr/zdravljejebogatstvo

Marketing

LJEKOVITA MUZIKA

Muzikoterapija, upotreba glazbe u svrhu liječenja, najčešće je psihološke prirode,

U nekim je zemljama glazba ušla i u bolnice: primjerice, u Rimu, u Bolnici Malog Isusa, mladi pacijenti na terapiji slušaju Mozarta.

Istraživanja u Sveučilištu Caledonian iz Glasgowa, Sveučilištu Philadelphija,
te ostala najnovija istraživanja , koja su objedinjena u časopisu Umjetnost i psihologija, dokazuju ljekovitost dobre muzike.

Klasična glazba prevladava, ali u obzir dolaze, pokazala su najnovija istraživanja, new age, indijska glazba, muzika Pink Floyda i rok, heavy metal, regge, i sva glazba koju pojedinac voli po svom ukusu.




BEETHOVEN

Prema nekim istraživanjima, glazba Ludwiga Van Beethovena, primjenjuje se u terapijske svrhe pri suzbijanju napada panike, a pomaže i rastu biljaka.

MOZART

Takozvani Mozart efekt vjerojatno se najviše proučavao, ali je i najljekovitiji: slušanje jedne njegove kompozicije poboljšava čak i percepciju prostora. Često se koristi u liječenju govornih poremećaja.

VIVALDI

Glazba ovog talijanskog kompozitora, kao i Händelova, najčešće se primjenjuje pri liječenju agresije.


SAKRALNA GLAZBA

Gregorijanski pjev vrsta je vokalne muzike liturgijskog karaktera. Ovisno o tonalitetu, smatra se da uvelike smanjuje stres.

INDIJSKA MUZIKA

Nakon niza istraživanja stručnjaci su došli do zaključka da indijska glazba može pomoći odblokirati emocije pa ju koriste u rehabilitaciji.

NEW AGE

Ova se vrsta glazbe najčešće povezuje s meditacijom i ublažavanjem stresa, pa se koristi, primjerice, i pri masaži. U tijeku su istraživanja o učinku ovog glazbenog pravca.

DEBUSSY

Djela francuskog kompozitora, kao i mnoge Schubertove kompozicije, smiruju novorođenčad.

Post je objavljen 29.09.2010. u 19:33 sati.