Pregled posta

Adresa bloga: https://blog.dnevnik.hr/turimti

Marketing

Točka...

Cestitam..

Jutros sam se probudila antifašistički raspoložena sa stisnutom pesnicom na čelu te jasnom i neobično glasnom porukom upućenom onima koji bi i dalje vodili neke svoje ratove:
-Smrt fašizmu-sloboda narodu!
Mom „dobrom“ raspoloženju pridružio se trenutačni predsjednik svih Hrvata ma gdje oni bili, Ivo Josipović.
Nakon Jasenovca, Ahmića, stratišta pored Dervente u RS-u, Tezna u Sloveniji, Josipović je završio na Bleiburgu. To se nikako nije moglo u prošlosti dogoditi Anti Paveliću, drugu Titu, pa ni Stipi Mesiću. Mirko Norac razapet između Gradiške i gradnje obiteljske kuće u Biogradu nije stigao u ove povijesne dane odvojiti vrijeme za posjet tom stratištu.
Bez obzira na izostanak brojnih važnih i povijesnih ličnosti, posjeta Josipovića nije izgubila na značaju. Predsjednika je dočekalo kišno vrijeme, „magla“ sve do Zagreba i predsjednik Počasnog bleiburškog voda te sudionik križnog puta Ilija Arambašić.
Uz prijavak i uvažavanje razloga odsutnosti onih koji bi morali biti u Bleiburgu mogle su se čuti riječi predsjednika Ive Josipovića:
-Stavili smo točku na Drugi svjetski rat.
Bolje upućeni u razmišljanje naših ljudi s figom u džepu mogli su prepoznati da točka bez još dvije točke i nije kakva točka.
Ako se baci pogled na sliku susreta dva predsjednika Josipovića i Arambašića, vidljiva je nelagoda, ali i izostanak iskrenosti u očima obojice...
Toj neiskrenosti dodat ću svoje iskreno čuđenje što je do ovoga susreta uopće došlo.
Bježeći od neugodnog osjećaja i želje za pražnjenjem stomaka završila sam u WC-u sa Slobodnom Dalmacijom u ruci.
Novina koja slavi 67. godina ponudila mi je pravo olakšanje; Simonicu u vjenčanici i njeno priznanje da je nevina ( poput onih na Bleiburgu) i da će uskoro čim ugrabi vrijeme intimnu zonu,međunožje,“vaginu“, ukrasiti swarovski kristalićima.
Al* će nahebati hrvatski nježnik...jednako kao i svi oni što budu slušali farmericu i studenticu Avu koja će im pjevati u „duetu“ s još petoricom pjevača.
Čičak iz HHO iskreno me oduševio brigom za naš turizam.
-'Ovog ljeta dolazi nam 100 tisuća turista iz Srbije i incidenti nam ne trebaju. Problem je što dolaze mladi iz Srbije koji ne shvaćaju novi realitet, pa se ponašaju kao da su nasred Terazija, a to Janjevce iritira i provocira', prokomentirao je Čičak suživot u Kninu. ( A, realitet je , donesiti evroe braćo Srbi i sukladno „novom realitetu“ ni jedne više...)
Nakon silne iskrenosti, isprika, uljudbe, pokazane na ovim prostorima, pridružujem se iskrenim priznanjem:
-Ja sam Tukica i ne pripadam skupini od „40 posto Hrvata koji su spojili praznike“ niti onima „što rade i u osamdesetima“ ( SD-a 22.06.2010.)
„Devetodnevno plandovanje krizi unatoč“ (SD-a) se ne odnosi na mene. Nezaposleni nemaju pravo na "plandovanje".
Pripadam skupini od 60 posto kojih se sve to „ne tiče“. TOČKA. I još dvije..
Budi pametan!- rekao bi moj prijatelj Šuki...

Tocka


Post je objavljen 22.06.2010. u 18:32 sati.