Pregled posta

Adresa bloga: https://blog.dnevnik.hr/severinomajkus

Marketing

Povodom Inicijative osnutka Jedinstvenog politickog sindikata svih struka koja je nedavno potekla sa ove web stranice,treba naknadno istaci da nije izvorno djelo donjeg potpisnika.
Sazrijevala je pred vise od jednog stoljeca u SAD, zajedno sa kapitalistickim sustavom te zemlje.
Njen je autor Daniel De Leon, a porodila se u trenutku kad je u drustvu sa kolegama profesorima iz jednog NewYorskog univerziteta promatrao sa prozora ulicnu demonstraciju jednog malog strukovnog Uniona u strajku, (citaj sindikata).
Podsmijavajuce profesorsko drustvo tada je za uvijek usmjerilo De Leonov zivot.
Mladi Hegelianac postao je jedan od najznacajnijih marksista do nasih dana.
1890. godine osniva Socijalisticku Radnicku Partiju Amerike, koja stoji ponosno na svjetskom celu pobornika znanstvenog socijalizma do danas.
Trenutak kad napusta profesorsko zvanje, i do kraja zivota, (1852-1914) potpuno se posvecuje radnickom pokretu Amerike.
Intenzivnim analizama poraza za porazom sve ucestalijih radnickih strajkova, dolazi do zakljucka da su tamosnji radnicki strukovni unioni svijesno bazirani na sto vecem cjepkanju radnickog jedinstva. Kad jedna struka ide u strajk, druga ga struka ignorira. Umjesto solidarnosti, radnici jedne struke postaju „skabovi“ druge struke. Radnicke vodje cesto se zaticu u koruptivnim sporazumima sa kapitalom.
Kao sto je Marks bio svjestan svoje srece da se rodio poslije velikih prosvjetitelja, klasicne njemacke filozofije i humanizma, kojemu je preostalo da to sve sjedini, zajedno sa Engelsom, u vlastitu kolosalnu teoriju Znanstvenog Socijalizma, tako se nasao i De Leon , pri kraju 19. stoljeca, usred jedinstvene svjetske kapitalisticke sile koja je, iz svoje utrobe porodila: 1. ustavno pravo i duznost americke nacije na revolucionarni preobrazaj kad god zato sazriju novi drustveni uvjeti. 2.Da su SAD upravo krajem 19. stoljeca postale najrazvijenija kapitalisticka zemlja, bremenita sa svim drustvenim suprotnosti tog sustava. 3. Da su tekovine porazene Pariske komune prinijete u SAD, i tamo sacuvane Prvom internacionalom proklamiranog revolucionarnog socijalizma proleterskog internacionalizma, a kojeg, pocetkom 20.stoljeca duboko nagriza europska reformisticka erozija Druge Internacionale. 4. Da je upravo Lenjin, i jedini tada u Europi shvatio znacajnost De Leonove teorije o SIU, (Socijalisticki Industrijski Unionizam), te ga ugradio, na De Leonovu cast, u temelje Oktobarske revolucije kao Radnicke Sovjete.
Hir 20. stoljetne povijesti je htio da se mlada europska burzoazija rasplamsa u Prvi svjetski osvajacki rat, da uz pomoc reformisticke socialdemokracije porazi Oktobarsku revoluciju, i da konacno srusi sva tri dominantna europska feudalna carstava Rusko, Austrougarsko i Otomansko. Da se punim burzujskim krilima zaljece u stvaranju svih uvjeta Trecoj Internacionali koja se besramno odrice proleterskog internacionalizma u korist nacionalsocializma, staljinizma, nacionalfasizma i posve deformise sve tekovine Oktobra, pretvarajuci ih u obicnog burzujskog puzavca Kominterne., i koja, u danasnjim vremenima posve transcendentira u abortiranu Ljevicu Liberalne demokracije.
Inicijativa osnutka Jedinstvenog Politickog Sindikata svih struka ovdje takodjer nije nova.
2002. godine biva predlozena kao temeljna ugradnja u Program Sociajlisticke Radnicke Partije Hrvatske.
Njeno tadasnje najvise rukovodstvo ne samo da ju posve odbija, vec se upusta u podle i lazne inscenacije nazivljeci De Leona „anakronim starcem, kojeg je prevasislo vlastito vrijeme“, a SLP Amerike kao vec davno nestale sa politicke scene.
Islo se dotle da se iz Amerike dovede reformske puzavce tamosnje burzujske Sociajlisticke partije, koji ce svjedociti o nepostojanju tamosnjeg revolucionarnog radnickog pokreta SLP. Kao i da se u tu suludu klevetu angazira domace vrhunske marksisticke filozofe.
Identicna repriza Staljinove akcije da se 1933. godine unisti sva literetura SLPAmerike koju je Lenjin ostavio sovjetskom povjeesnicaru i velikom zagovorniku Radnickih Sovjeta profesor G. Raisky , kojem se iza toga gubi svaki trag.
Hiru te historije, za nadati se, da ce takodjer pripasti skora uloga potpunog osvjetljavanja jednog od najveceg zlocina 20. stoljeca kojeg su pocinile Komunisticke partije svijeta pod dirigentnom palicom Staljina,i sve doslovno u ime „Izgradnje prve faze komunizma“.
Kakva nevidjena drustvena pustos predana u nasljedstvo dolazecim generacijama.



Post je objavljen 15.03.2010. u 22:10 sati.