UŽICE
Brzom intervencijom vatrogasaca ugašen požar, koji je danas popodne izbio u tvornici streljiva "Prvi Partizan" u Užicu. Nema žrtava, a uzrok požara je prašina koja se zapalila prilikom varenja, doznaje Radio S.

U požaru, koji je izbio oko 13 sati i 45 minuta u podzemnim pogonima užičkog poduzeća za proizvodnju streljiva "Prvi partizan", nije bilo ozljeđenih, a pravodobnom intervencijom vatrogasne jedinice tog poduzeća i Vatrogasnog bataljona MUP-a požar je ugašen, potvrdio je za Radio S načelnik sektora za izvanredene situacije MUP-a Srbije Predrag Marić.
Po njegovim riječima ovaj požar koji se dogodio danas, nema nikakve veze sa onim koji se dogodio 03. rujna ove godine, kada je život izgubilo sedam radnika ove tvornice. “Intervencijom šest vatrogasaca i dva vozila, požar je ugašen za pet minuta.Uzrok je najverojatnije prašina koja se prilikom zavarivanja zapalila, ali na sreću nitko nije stradao i nitko nije ozljeđen” kaže Marić i dodaje da je istraga u tijeku.Po njegovim riječima materijalna šteta nije velika, i kako kaže nada se da ovaj požar neće prouzročiti prestanak rada tvornice “Prvi Partizan”. radio S
![]() |