Pregled posta

Adresa bloga: https://blog.dnevnik.hr/biochip

Marketing

taj fatalni zadnji susret


Ako dijeliš , slobodno, bez kriterija, postepeno izgubiš sve .

Ne okreći drugi obraz nikada. ( posvećeno 25. studenom, 2009, Međ Dan protiv nasilja nad ženama )



Ljubavje najintenzivniji i najljepši osjećaj koji čovjek može osjetiti. Drugi kraj palete je mržnja.


Slušam sinoć na TV emisiju posvećenu mladim ženama koje je ubio partner.
Radilo se o talijanskoj TV i njihovoj kulturi.
O mladim ženama , govorili su roditelji apelirajući da kazne za počinitelje takvih nedjela treba postrožiti.
No, nije me taj zahtjev potaknuo ...
A neću ni ponavljati dobro poznate činjenice da su od tri slučja nasilja nad ženama dva slučaja uzrokovana djelovanjem užeg člana obitelji , uglavnom partnera te da je dom mjesto velikih ljubavi, radosti no i velikog broja nasilja.


Ono što me se sinoć dojmilo - bila je jedna druga činjenica.
Skoro sve od ubijenih žena, djevojaka, zaručnica koje je ubio bivši partner bile su već donijele odluku o prekidu, bile su u procesu rastave, prekinule s njim, odlučile nastaviti život bez njega i onda su pristale na taj fatalni zadnji razgovor.

Mislim da je svima poznat taj poziv - ajmo se naći i porazgovarati još jednom pa možda....

...ubili su ih, zadavili rukama, silovali, rasparali nožem, bacali uz cestu, skrivali po jamama, uništili, oduzeli život, motivirani silnim bijesom i mržnjom što gube svoje vlasništvo


PORUKA : Jednom kad žene prekinu sa nasilnim partnerom, nikada ali baš nikada više ne smiju prihvatiti njegov poziv na još jedan, zadnji susret.
To uglavnom i bude ZADNJI!


Post je objavljen 26.11.2009. u 09:30 sati.