Pregled posta

Adresa bloga: https://blog.dnevnik.hr/vatrenevijesti49

Marketing

MUP-u ZADNJIH 15 VATROGASNIH VOZILA

OZALJ

Posljednjih 15 od ukupno 210 vatrogasnih vozila, svečano je danas u Ozlju uručeno MUP-u Republike Hrvatske.

Radi se o vozilima koja su proteklih 6 godina prema ugovoru radili ozaljski IM Metal i konzorcij Daimler i Rosenbauer. Vrijednost cijelog ugovora doseže oko 84 milijuna eura, a u IM Metalu se nadaju nastavku suradnje s Vladom.

Image and video hosting by TinyPic

"Tim više što se u tih sedam godina nije smanjila starost voznog parka naših vatrogasaca. I dalje je to 20 godina, a da bi ta starost bila na nivou godišnje bi trebalo proizvesti nekih 60-ak vozila", naglasio je direktor Krešimir Košec.Unatoč tome što je 210 vozila naručila Vlada, nitko od njenih predstavnika danas se nije pojavio u Ozlju. No, optimizma ne nedostaje pa u IM metalu vjeruju da će Vlada unatoč recesiji nastaviti sa sličnim projektima i financiranjem izrade vatrogasnih vozila.

'Ne smije se stati. U Hrvatskoj ima nekoliko proizvođača i za sve nas ima posla, najgore bi bilo da se ta vozila kupuju vani', kaže Košec.Od kako je prije više od šest godina ovaj projekt započeo u IM metalu su posao pronašli brojni stanovnici Ozlja. A završetkom projekta ne moraju se bojati da će izgubiti radna mjesta, jer osim što već proizvode vatrogasna vozila za Crnu Goru, planiraju se probiti i na ostala inozemna tržišta.

"Trudimo se osvojiti Albaniju, Bosnu i Hercegovinu... i nadamo se da ćemo uspjeti. Prije sedam godina imali smo jednog zaposlenog, a sada imamo 53 djelatnika. Nadam se da otkaza neće biti jer da ne ugovorimo niti jedno vozilo za iduću godinu imamo dovoljno posla", ističe direktor.
radio mrežnica



Post je objavljen 19.11.2009. u 12:00 sati.