Od nase vjerne citateljice blogerice podloge, vijest objavljena u Novom Listu
Datum objave: 15.5.2009 u 19:38h
Pri riječkom SOS telefonu otvoreno savjetovalište za žrtve nasilja u obitelji
Bojana Smokvina Jokić i Tijana Petrović * R. BRMALJ
RIJEKA – Savjetovalište za žrtve nasilja u obitelji, što ga je iz svojeg 15-godišnjeg rada iznjedrila Udruga SOS telefon – Grad Rijeka, u petak je, na Međunarodni dan obitelji, obilježilo prvu godišnjicu rada te konferencijom za novinare najavilo da, za razliku od prethodne godine dana – kada je Savjetovalište radilo putem telefona – sada k tome radi izravno s građanima i u svojim prostorima u Verdijevoj 11. Zainteresirani građani mogu vrijeme dolaska u Savjetovalište dogovoriti radnim danom putem telefona 091 211 8885. Pomoć i savjet također mogu zatražiti elektronskom poštom na adresi: savjetovaliste@sos-telefon.hr ili SMS-om na broju 091 211 8881. Novi način rada Savjetovališta, zapravo projekt Savjetovališta su u Informativnom centru Grada Rijeke predstavile klinička psihologinja mr. Bojana Smokvina Jokić, njegova voditeljica i psihologinja Tijana Petrović, stručna suradnica Savjetovališta.
Prema njihovim riječima, rad Savjetovališta ove godine sufinancira Ministarstvo zdravstva i socijalne skrbi sa 140 tisuća kuna i time je SOS telefon – Grad Rijeka postao jedina partnerska nevladina organizacija iz Primorsko-goranske županije.
Predstavljajući aktualne projekte SOS telefona – »Mjesec borbe protiv mobinga, NE tjelesnom kažnjavanju djece« te »Tople pahuljice« što je projekt niza radionica socijalne terapije za osnovnoškolsku djecu, Smokvina Jokić i Petrović objasnile su da SOS telefon i dalje pruža pomoć žrtvama svih oblika nasilja, da ju volonterski pružaju psiholozi, pravnici, liječnici, socijalni pedagozi i drugi stručnjaci.
Govoreći o projektu Savjetovalište za žrtve nasilja u obitelji, Smokvina Jokić je kazala da je osnovni cilj toga projekta savjetovanje i psihoterapija žrtava nasilja u obitelji, također smanjenje podložnosti ulozi žrtve nasilja, senzibiliziranje javnosti o problematici obiteljskog nasilja i provođenje preventivnih programa, osvješćivanje o temeljnom ljudskom pravu na život bez nasilja, prekidanje šutnje o obiteljskom nasilju. Rad stručnjaka Savjetovališta je za građane besplatan, bio on individualan, grupni, obiteljska ili partnerska terapija. Naravno, savjet i pomoć dostupni su svim dobnim skupinama, od djece do starijih osoba.
M. GRCE
Post je objavljen 12.06.2009. u 08:00 sati.