.... na kojem sam radio kao "scenarist". Zapravo, bio sam odabran na natječaju prije dvadesetak dana, ne bih li prisustvovao radionici i napravio film s kolegama iz cijelog svijeta. Imali smo premijeru na zadnjoj večeri, i bilo nam je obaška zabavno.
Predavanja su bila specifična budući da su ih održavali Lustizi iz cijelog svijeta, i uglavnom se govorilo o multi-milijunskim produkcijama (yes, I mean dollars). Naravno, jedva čekam da primjenim stečena znanja i radim na filmu koji pare svih projekata domaće produkcije spiska na jedan catering.

Toplo preporučam animirano remek-djelo "Waltz for Bashir" koji, osim što je bio na JFF-u, možete pogledati i na Animafestu. Priznajem, nisam ga gledao, ali preporuke su došle iz provjerenih izvora, a jedan od glavonja projekata je i držao predavanje na temu ograničenih izvora takvih projekata. Bilo je izuzetno zanimljivo- za vas animatore, radi se o dugometražnom filmu crtanom u Flash animaciji. Napravljen je kao svojevrsna mješavina dokumentarca i igranog filma. Pogledati ga pod svaku cijenu.
Lustig je pričao o tome kako se posvadio s Georgeom Clooneyem i kako se svi filmovi koji su ga proslavili zapravo čekali praktički jedno desetljeće na prvi kadar, te da se treba biti strpljiv. Jedan drugi oscarovac, Jochen Alexander Freydank, pričao je o svojem filmu "Toyland" ("Zemlja Igračaka") te njegovoj produkciji.
Snimanje filma u radionici bilo je ekspresno. Svi jezici i sve kulturološke razlike nestanu kad se začuje zvuk klape. Tad svi govore istim jezikom, i svi rade istu stvar....film.
Užasno patetično, ali lijepo, zar ne, mamlazi?
Nakon par dana smo se već mogli čak i svaditi tim jezikom, ali uglavnom su se takve stvari konstruktivno rješavale. Ima ljudi kojima treba malo više vremena da shvate da sam ja u pravu. Ali nema veze. Zato su i tamo bili, da shvate.
Eto, tako. Umoran sam, sutra me čeka novi projekt u "Gavelli". Najviše mrzim te prve dane, iz objektivnog razloga. Užasno sam sramežljiv i introvertiran, i teško mi je prvih dana doći do izražaja prije nego se malo opustim. Ali okej. Prije ili kasnije će shvatiti da sam u pravu, kao i JFF.
Ako dobijem puno komentara, možda dobijete neke fotke sa seta Jewisha.
Post je objavljen 01.06.2009. u 22:05 sati.