Pregled posta

Adresa bloga: https://blog.dnevnik.hr/mvko

Marketing

"Svetima u Efezu i vjernima u Isusu Kristu."( Ef 1,1) - 33. dan Pavlove godine

Image and video hosting by TinyPic

Sveti i vjerni u Isusu Kristu, tako Pavao oslovljava kršćane u Efezu, kojima upućuje svoju poslanicu.

Riječ "sveti" pojavljuje se na mnogim mjestima u NZ i označava kršćane tj. one, koji su odijeljeni od svijeta i predani u vlasništvo Isusu Kristu.

- "...kada - u onaj Dan - dođe da se proslavi u svojim svetima" (2 Sol 1,10),

- "Crkvi Božjoj u Korintu: posvećenima u Kristu Isusu, pozvanima da budu sveti..." (1 Kor 1,2)

- "A bludnost i svaka nečistoća ili pohlepa neka se i ne spominje među vama, kako dolikuje svetima! "(Ef 5,3)

- "...otajstvo, koje je bilo sakriveno od postanka vremena i pokoljenja, a koje je sada objavljeno njegovim svetima." ( Kol 1,26)

- "...prosvijetlio vam oči srca, da uvidite koliku nadu prruža njegov poziv, koliku bogatu slavu krije njegova baština među svetima..." (Ef 1,18)

- " svima u Rimu, miljenicima Božjim, pozvanicima, svetima." (Rim 1,7)

- " .primite je u Gospodinu kako dolikuje svetima i priskočite joj u pomoć u svemu što od vas ustreba jer je i ona bila zaštitnicom mnogima i meni samomu." (Rim 16,2)

A i mi smo kršćani, zar ne? Znači sveti. Možemo li za sebe reći da smo sveti? Ili mislimo da to nije za nas, da to uopće nije za normalne ljude? - "Današnji ljudi moraju čvrsto stajati na zemlji i brinuti se za svakodnevni kruh a ne fantazirati...To je možda bilo prikladno za srednji vijek i za onodobne fanatike. Svetost - to je danas nemoguće i nepotrebno i nema veze s a stvarnošću..." Puno kršćana danas tako glasno razmišlja.
Mi možda ne razmišljamo tako, ali jedno je razmišljanje, a drugo praksa. Kakva nam je svakodnevna praksa?

Ideal svetosti nije pred nas postavio sv. Pavao nego Isus Krist:
"Budite, dakle, savršeni kao što je savršen Otac vaš nebeski!" (Mt 5,48)

Na svijetu ima oko 2 milijarde kršćana (što je oko 33 posto svjetskog stanovništva). Kako to da ta ogromna masa ljudi, koji se pozivaju na Krista i kažu da ga slijede, ne može promijeniti ispačeno lice naše Zemlje ?????????

Nije dovoljno o tome samo pisati, što ja sada činim, niti samo to pročitati, što vi sada činite, treba neumorno i bespoštedno raditi na tome i to uz Božju pomoć i provesti u život! Tu nam može dobar primjer biti apostol naroda sv. Pavao!


Post je objavljen 31.07.2008. u 23:55 sati.