Novi trener Barcelone Josep Guardiola nastavlja s čistkom u momčadi. Nakon 'noćne ptice' Ronaldinha koji je potpisao za Milan, i Kamerunac Samuel Eto'o dobio je odriješene ruke da pronađe novi klub jer u Barceloni na njegove usluge više ne računaju.
Tehnički direktor Barcelone Txiki Begiristain obavijestio je navijače Barcelone da Samuel Eto'o nije u planovima novog trenera Josepa Guardiole, iako ga ugovor s klubom veže do 2010. godine, pa 27-godišnji kamerunski napadač može potražiti novi klub.
'Trenutno imam nekoliko dobrih ponuda velikih klubova', izjavio je Eto'o prošlog tjedna u Taškentu, glavnom gradu Uzbekistana, gdje je navodno boravio kako bi dogovorio senzacionalan transfer u ondašnji klub Kuruvuči, koji mu je za jednu godinu nudio 40 milijuna eura.
No od senzacije nije bilo ništa, jer realnija je opcija prema kojoj bi Kamerunac nastavio karijeru u milanskom Interu, prenosi španjolski list El Mundo Deportivo. Iste novine pišu i da su najizgledniji konkurenti za Eto'ov potpis Arsenal i Chelsea.
Gdje god ovaj brzi napadač završio, u ponedjeljak će s ostatkom momčadi Barcelone otputovati u Škotsku gdje će odraditi pripreme s 'blaugranom'.
Post je objavljen 20.07.2008. u 18:19 sati.