Pregled posta

Adresa bloga: https://blog.dnevnik.hr/apk

Marketing

Solsticijska čestitka

U trenucima kad nam svemir šapće da nas očekuje jedna dobra godina, godina znanja i radosti, prije svega vam želim da budete spremni za nju!

Tamo duboko u sebi, tamo gdje vlada duboki mir i sreća zbog života samog, tamo ste spremni, znam. Ali, budite spremni i izvana – osvjestite svoju spremnost.

Zapitajte se: “Mogu li ja prihvatiti radost? Mogu li prihvatiti znanje?”
Kad ovog petka Sunce bude na najdubljoj točci svog potonuća, kad tama bude najdublja, znajte da se upravo tada svjetlost ponovo rađa. Zapravo, znajte da nije ni umrla, samo se sklonila na sigurno, dok ne prođe ciklus tame, jednako vrijedan i potreban kao i ciklus svjetlosti.

Raširite ruke, a s njima i svoje srce, i znajte da se u tom trenutku i vi ponovo budite. Vaše unutarnje Sunce ponovo će se podići, samo ako mu to dopustite.

Hoćete li? Hoćete li prestati postavljati prepreke pred ljubav i istinu? Hoćete li oprostiti svima kojima zamjerate, a ponajviše sebi, za sve loše što ste učinili i što su učinili vama?

Jer, ako dolazeću svjetlost dočekate s mnogobrojnim zavjesama i preprekama, nećete ju ušutkati niti uništiti. Ali ćete svoj život odvojiti od nje i provesti ga u tami, još jednu godinu, do sljedećeg buđenja.

Dolazi jedna dobra godina. Budite spremni za nju. Jer baš kao što nam je dana moć da budemo sretni, dana nam je i moć da dobro ne zamijetimo, da radost pretvorimo u ravnodušnost a znanje u nepotreban teret. Nemojte to učiniti ovaj put!

Hajde, otvorite svoje srce, barem sada, barem u trenutku kad nastaje svjetlost. Ne dozvolite sami sebi da vašim životom upravljaju stare rane, nesporazumi i slabosti. Znate vi i bolje od toga. Dolazi vrijeme kad će sva vrata biti otvorena i kad će vam sreća i znanje biti na dohvat ruke. Sve što morate učiniti jest – zakoračiti u njihovom smjeru.

Ovh dana, kad se svjetlost budi, recite sami sebi i svima koji vas okružuju da se rađate novi, čisti i savršeni, kakvi i zaslužujete biti. Recite svemiru da ste spremni za njega i da otvorena srca primate radost i znanje koje čeka na vas!

Oprostite sve slabosti, sebi i drugima, zagrlite cijeli svijet u svojoj duši, i nasmiješite se novom ciklusu života.

Dopustite mi da podijelim sa svima vama ono što ćemo svi mi dijeliti na dolazećim proslavama. Na kraju posta nalazi se tekst kojeg možete shvatiti kao ritualnu pjesmu, obećanje ili afirmaciju. Učinili biste mi radost kad biste ga, negdje tijekom dolazećih dana, u miru i tišini, pročitali glasno, sami ili u društvu, uživili se u te riječi, razmislili o njima i osjetili ih u srcu.

Želim vam mnogo svjetlosti u danima koji dolaze. Neka vas prati podrška svih zakona prirode i neka vam život bude ispunjen radošću i znanjem!

***

Ja ne vidim mržnju koja pripada svijetu,
vidim samo patnju i bol, te želju za srećom.

Ne vidim ni zavist, ni ljubomoru,
samo posrnule ljude pod teretom privida.

Ne susrećem pohlepne i sebične,
samo one koji su pogriješili u procjeni svojih potreba.

Ne poznajem niske, zlobne ili okrutne,
ali sam viđao one koji, ne svojom krivicom, nisu upoznali slast dobrote.

Čak ni siromašnih nema,
samo onih koji su zaboravili ključeve svoje škrinje s blagom.

Nema ni odbačenih ili ostavljenih,
ali ima onih koji misle da je važno ono što nije.

Ne vidim ni nesposobne ili gubitnike,
ali vidim djecu kojoj nije ponuđena škola života.

Nasuprot tome, vidim toliko ljudi dobroga srca,
tamo gdje svijet pokušava vidjeti naivne i budalaste.

I vidim ljubav na licima mnogih,
iako ih drugi smatraju slabićima.

Čujem riječi povjerenja u život,
čak i onda kad ih nazivaju glupošću i idealizmom.

Vidim snažne i moćne ljude, sposobne za pomicanje planina,
mada su mnoge od njih uvjerili kako je bolje da to ne čine.

I vidim nadu,
tamo gdje je nekad bilo neznanje.

I zato, jer to vidim i tako osjećam, stajat ću čvrsto pred svijetom
i na mržnju odgovoriti smanjenjem patnje i širenjem sreće.

Na ljubomoru i zavist odgovorit ću uklanjanjem prepreka i privida.

Na pohlepu i sebičnost, odgovorit ću ispravnim životom,
a na zlobu dobrotom.

Siromaštvo ću napasti prisjećanjem na zametnute vrijednosti,
a nesposobnost znanjem i učenjem.

One dobroga srca ću podariti još većom dobrotom,
a s ljubavnicama i ljubavnicima života slaviti neviđenom snagom i moći.

Onima koji imaju povjerenja, nadodat ću još i svoje, tako da pred nama nestane svake prepreke.

I učinit ću sve što mogu da snažne ali uspavane stvaratelje razbudim i uvjerim da ima djela vrijednih činjenja.

I, na posljetku, ne samo ovih dana, već i svakoga dana koji će doći, sve do nove proslave života, moj će izbor biti svjetlost, ljubav i život. U tome me ništa neće spriječiti, jer za mene ništa drugo ni ne postoji.

Samo svjetlost, ljubav i život…



Post je objavljen 21.12.2007. u 13:46 sati.