Za početak, da vidimo malo kako Scott Wells radi sa plesačima i kakav mu je stil:
(4:10) (fullscreen)
A sada o samoj radionici u Zagrebu:
CILJ RADIONICE je razumijevanje i savladavanje osnovnih principa kontakt improvizacije, principa leta i skoka u kontakt improvizaciji, te korištenje tehnike za strukturiranje i razvoj improvizacije kao izvedbene forme.
Neke od tehnika i principa koje će se proučavati su: 'flying patterns' (podrške, principi odraza, skoka, letenja), 'fluid acrobatics' (akrobatika u pokretu), 'pure contact'(osnove kontakt improvizacije).
Let ` Skok jer, dok je 'skok' isključivo mišićna akcija, 'let' proizlazi iz specifične artikulacije tijela te odluke i koncentracije pri izvedbi skoka. Sadržaj radionice proizlazi iz Wellsovog dugogodišnjeg iskustva bavljenja kontakt improvizacijom, u obliku scenskih izvedbi i radionica diljem svijeta. Strukturiranjem improvizacija kroz radionicu doći će se do materijala koji će biti prezentiran posljednjeg dana radionice, u sklopu IMPROSPEKCIJA – međunarodnog susreta interaktivne plesno-glazbeno-likovne improvizacije .
Mjesto održavanja radionice:
Centar za kulturu i informacije Maksimir,
Švarcova 18
Vrijeme održavanja radionice:
subota 6. i nedjelja 7.10. 17h -21h,
ponedjeljak 8.10. – četvrtak 11.10. 9h – 13h
(prezentacija u četvrtak u 19 h)
Cijena: 350 kn
Informacije i prijave:
Sonja Pregrad
Mob: 091 167 0104
E-mail.
Broj polaznika je ograničen!
IZVOR: Centar za kulturu i informacije Maksimir
Post je objavljen 15.09.2007. u 10:57 sati.