Pregled posta

Adresa bloga: https://blog.dnevnik.hr/poezijaunastavcima

Marketing

Hajde baci mi kunu, dvje ... pet, deset

Dobro pogledajte ove sitniše. Možda se čini da je to malo novaca, ali kad svaki dan po 50 puta ovako ispružim šaku, sitniš se pretvara u krupnu lovu.

Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

O čemu se radi?
Pčelica i ja smo vrlo radišne. Našle smo ljetni poslić koji mnogi smatraju dosta ponižavajućim, ali ja se ne slažem s njima. Važno je da ja to poštenski odradim i zaradim pare koje mogu sama trošiti. Taj poslić se zove prenje šajbi na pumpi. Moram se pohvaliti sa svojim trogodišnjim iskustvom i pohvaliti Pčelicu koja je ove godine prvi puta radila party party živjela Pčelica!!!
Nismo radile zajedno ali nema veze. Sad ću vam ispričati nekoliko priča iz života ljetne peraljke. Prvo sam počela na KTC-ovoj pumpi s Jelkicom. Tam je bila slaba zarada i kiša je padala, pa sam uz puno sreće slučajno dospjela na ininu pumpu i tam sam radila sama, ali sad je sve gotovo, sutra idem u Zg i trošim sve osim 400 kn koje čuvam za razna putovanja koja bi trebala biti ovog mjeseca, al o tom potom. Uglavnom:

1. Raditi treba bez ljenčarenja i biti svjestan da je ovo prljav posao i vrlo opasan. Pogledajte ovu šajbu:

Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

Takva je prije pranja, a kad je operem, nemam je vremena poslikati jer gazda brzo sjeda u auto.

2. Osim prašine, na staklima se može naći svega: od duge kose, zasušenog voća, slame, trave, cvjetića, boje, do onoga čega ima najviše a zove se DREK OD PTICE:

Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

3. Protiv svih nečistoća moguće se boriti jedino osnovnim alatom: kanticom, vodom s čarlijem, spužvom i brisalicom:

Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

4. No, nije zmazana šajba ono što je grozno, nisu to ni odvratne spužve u koje se zapetljaju dlake, nije to ni bol u stopalu koja nikako ne prolazi, nego "razgovori ugodni" s "divnim" mušterijama blabla . Dobro, ima jako ljubaznih ljudi, i dragih i dobrih i sve, ali kakvi znaju biti. Na primjer:
Priča br. 1: Bile Jelkica i ja na pumpi i dva muža toče gorivo. Jedan dizel drugi eurosuper. I kaže prvi drugome: "E doktore." Drugi koji je sve samo ne doktor se javi, a prvi će: "Cure su bolesne, treba ih pregledati." bang

Priča br. 2: Dođe tip po mješavinu za kosilicu i naglo otvori vrata te pritom sruši kantu punu vode. I nije rekel pardon, oprostite cure ili nešt tak. Kaj je rekel??? Đubre veli: "Kak taj vjetar puše" bang bang

Priča br. 3: Čistim ja šajbu jednom koji sjedi za vozačkim mjestom. Da, dok ja čistim, a njegov pajdo skakuće po pumpi i traži plavi dizel. I tak, čistim ja, a on gleda. I kaže: "Ti je to teško?" Rekoh da nije i prstima izvadim jednu zasušenu muhu koja je zapela na rubu šajbe. Pita dotični: "Kaj mi je to bilo na šajbi?" lud
Velim ja: "Neka životinja"
A on će: "A ti se ne bojiš životinja?" bang
"Ne bojim, pogotovo ne takvih" - rečem.
A on pita pun nekog ... nemira zujo : "Kakvih to?"
I kažem ja njemu: "Mrtvih"
smijeh smijeh koji skuuuurrrr

Priča broj 4 je ljepša. Jučer mi dođe neki mladić i ja po običaju kažem dobar dan i počnem čistiti. Kaže on meni: "Habz mrslt mihdih žnms šajben putzen?" A ja zaliven velim AH. Pa pita: "Hast du mich verstanden?" pa rekoh "Ja" i on mi da medvjeda (5kn) i "Das ist fur dich" i ja rečem Danke, a on Aufwiedersehen.
Ostatak mušterija je hvala bogu bilo razumljivo. hrvatska

I tako prošla 2-3 tjedna, ja radila, zaradila, skoro i potrošila, više sebi-malo častila. Idem druge godine, nadam se opet. I ako vam se nudi neki posao, a hoćete pare, nemojte odbiti, jer ni jedan posao nije bezveze i ne smije biti podcijenjen, pogotovo kad si gotov i sve što zaradiš znaš da je tvoje, a ne od tate, mame i sl. Tak bar ja mislim. Evo još jedne razglednice s pumpe, a vi mi budite dobri, dođite u klub u petak i uživajte u ostatku ljeta. Pozdraf!

Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

m.p. ivančica




Post je objavljen 15.08.2007. u 16:11 sati.