Pregled posta

Adresa bloga: https://blog.dnevnik.hr/ehho

Marketing

(Ne)sretne igre koje život znače

Ponovno nas je zaprepastila vijest o ubojstvu u ranim popodnevnim satima na Cvjetnom trgu u središtu Zagreba. Kako prvi podaci iz medija i policije govore: zaposlenik zlatarnice "Zagreb" ubio je 43-godišnjeg muškarca-kamatara.

Danas nas se tako često pokušava uvjeriti da potrebu za srećom i puninom možemo ostvariti imamo li mnogo novca i veliko bogatstvo. Stoga često gledamo brojne mlade, ali i nešto odraslije, kako hrle u različite kockarnice i sportske kladionice pokušavajući na taj način ponešto zaraditi. Marketinški dobro osmišljeni slogani obećavaju laku i brzu zaradu iz koje, kako oni tvrde, proizlazi blagostanje i užitak za ostatak života.

No svi koji su barem i jedanput zaigrali partiju ruleta ili pokera ili, pak, posjetili kladionicu govore kako je nemoguće odustati nakon samo jednog kruga, odnosno uplaćenog listića; uvijek te nešto »progoni« da i nakon gubitka ponovno uložiš novac i pokušaš pobijediti. Život im se svede na pusto iščekivanje rezultata iz kladionica, gledanje teleteksta i poriv da će zaigraju li ponovno možda dobiti i zaraditi više. I tako u nedogled, a sreće nema na vidiku!

Iako se u takvim igrama sreća naglašava kao najvažniji čimbenik uspjeha, svi dobro znamo kako su rezultati namješteni na određene norme. Vlasnicima takvih kasina u prvom je planu zarada i sve podređuju tome. Stoga od igara na sreću, mladi ponekad postanu robovi iskrivljene želje za materijalnom srećom, srećom koja s vremenom zarobljava i ne pušta, srećom koja razmišlja jedino o dobitku i vlasitom dobru, a zaboravlja na normalan suživot s bližnjima.

Zanimljive vijesti iz medija:
Kladionice izgubile 70 milijuna kuna
Detalji o ubojstvu u središtu grada

Image and video hosting by TinyPic


Post je objavljen 26.01.2009. u 12:38 sati.