Jedan od tisuću dokumenata koji su trebali biti spaljeni u Kninu nakon Oluje, a spašeni su zahvaljujući savjesnim SIS-ovcima iz Dalmacije
Zašto je dokument, za kojeg mi je njegov spasitelj rekao da je dobio zapovijed da ga spali zajedno s još nekoliko tisuća sličnih, pospremljenih u sedam vreća za smeće, trebao izgorjeti, a ne biti objavljen, recimo u knjizi Nikice Barića "Srpska pobuna u Hrvatskoj"? Glavni inspektor MUP-a tzv RSK Kosta Novaković piše u Kninu 28. 06. 1992. Glavnom štabu tzv Vojske Srpske Krajine, Upravi za obavještajno-bezbednosne poslove, između ostaloga da je hrvatska strana jako zainteresirana za grupu od 15 (Tole, Glasnović, Zrno i dr) i pošto nisu uspjeli preko Banjalučkog i Hercegovačkog korpusa, sada ponovo pokreću inicijativu. Riječ je časnicima HV-a Žarku Toli, Stipi Zrni, Davoru Glasnoviću, Vladi Ugrinu.... Potonji je nakon razmjene postao šef SIS-a u Splitu.
Tole, Zrno i Ugrin bili su i svjedoci protiv Mirka Graorca, suđenog u Splitu, prvi put 1996. po sucu Josipu Čuli da je kao čuvar na Manjači zlostavljao zatočenike.
Ostala je zapamćena njegova (Josipa Čule) presuda Graorcu, 15 godina zatvora, u slučaju u kojem su svjedoci, među njima i pripadnici poznate “bugojanske skupine”, zarobljene u svibnju 1993. (1992. ispr. ž.p.) u Bugojnu, tada visoki časnici HVO-a Žarko Tole, Stipe Zrno i Vlado Ugrin, upravo u optuženiku Graorcu prepoznali “osobu koja je obnašala dužnost zapovjednika vanjske straže rezervne milicije Republike Srpske u koncentracijskom logoru Manjača”.
Čule je umalo izazvao međunarodni skandal. Njegova formulacija u presudi da su Tole, Zrno i Ugrin bili časnici Hrvatske vojske izazvala je konsternaciju, jer je to značilo implicitno priznanje prisutnosti HV-a u Bosni i Hercegovini. Stoga mnogi smatraju da je upravo zbog toga Vrhovni sud prihvatio Graorčevu žalbu i ukinuo Čulinu presudu, s obvezom da se u ponovljenom suđenju utvrdi radi li se o pripadnicima HV-a ili HVO-a, jer bi spomenuta formulacija mogla imati dalekosežne posljedice za Hrvatsku. U ponovljenom suđenju Spomenka Tonković osudila je Graorca na nešto blažu zatvorsku kaznu.