Pregled posta

Adresa bloga: https://blog.dnevnik.hr/zlicaodopaka

Marketing

Imam novi miš :-))

Imam novi miš :-)). Da znam, to nije razlog za skakutanje od sreće, zapravo, zakaj to ne bi bio razlog za presretno skakutanje :-)). Novi je, lijepi i tako prekrasno klika. Klik klik klik :-)).

Zanimljiv je povod mom novom mišu. Frend kompjuteraš se zgrozio nad opisom mog starog miša pa mi poklonio novi. No, idem ispočetka.

Davnih dana imah najnormalniji kuglični miš. On (mislim tu na miša) je bio najnormalniji, ona (mislim tu na sebe) upitno, barem su tako tvrdili svi oni koji su spazili njega (miša). U čemu je (bio) štos? (Izludit ću Vas sa zagradama, ali baš mi leže noćas :-)).) Miš je bio na podlošku i preko njega papirna maramica. Namjerno. I nisam ga uopće trebala čistiti. Redovito bih mijenjala maramicu, obrisala podložak te je miš radio bez čišćenja. Zvuči jednostavno i praktično, zar ne :-)). Dobro, zvuči jednostavno onima koji nisu u međuvremenu pali u nesvijest, ugasili komp vjerujući da samo gašenje browsera nije dovoljan bijeg od pokrivenog miša. Pa da se ne prehladi :-)).

Sve u svemu, svi frendovi koji mi dolaze doma i koji su kompjuteraši (kaj je velika većina), dobivali su napade, gadljivo sa dva prsta micali tu maramicu (tvrdim da je maramica uvijek bila čista i friška te je nikada nisam koristila za brisanje nosića, dovoljan nosić je mišev, ne treba joj i moj) i uz kolutanje očima komentirali moje «vrline» domaćice. Ne kužim zakaj ih je taj obični, bijeli, meki komad papira toliko živcirao. Ali je :-)). Moje argumente, ponekad popraćene otvaranjem mišića i pokazivanjem njegove unutrašnje čistoće su odbacivali. Ponavljam, nakon kaj sam «otkrila» prekrivanje miša, nisam ga uopće čistila. Jednako tako sam se besprijekorno služila lijevom, desnom tipkom i kotačićem. No, uzalud mi sva uvjeravanja :-)).

Jednog frenda je bijelo pokriven miš toliko živcirao da mi je poklonio optički. Popraćujući poklon (miša) riječima: Sad baci tu maramicu i taj podložak i ne želim TO nikad više vidjeti. Jesam, bacila sam.

Mislite li da je tu priči kraj, varate se. Optički miš ne treba čistiti, kako da ne, živjela sam kratko u nadi. Sve do jednog chata u nekih 2-3 ujutro, kad mi je nekaj poblesavilo. Počela sam tipkati unatraške, u prvi mah uvjerena da sam potrefila neku prečicu. Nakon toga mi se, dok sam tipkala, već otipkano zaplavilo (zapravo zazelenilo, volim zeleno :-)) ) i tipkah slova preko slova. Jako razumljivo. Frendica je komentirala da joj je to bio najzabavniji chat sa mnom, pogađala je kaj sam zapravo napisala. Dok se ona zabavljala, ja sam bila uvjerena da mi je hacker provalio u najdražeg i preuzeo kontrolu. Paničarih po netu, nalazih online antivirus scanove, sve i sva. Jednostavno rješenje da se odspojim mi nije palo na pamet :-)). Smsah jednog jadniku koji mi je naivno ostavio broj moba pitajući ga kaj da napravim. Kad nisam dobila uzvratni sms (nije mi jasno kako neki spavaju u 3 ujutro, svakaj :-)) ), spremala sam se nazvati drugog frenda. U taj čas, okrenem miš i imam kaj za vidjeti. Hrpu sitnih, sitnih vlakana, nečega koječega oko oka. Otpuhnem, tipkanje mi se stabilizira, frendica ode razočarano na spavanje, nisam više zabavna :-)). Smsam još jednom da objasnim da sam riješila problem hackera puhanjem u miša. Dobim nekakav nebulozni odsms :-)).

Drugi dan, taj ugnjavljeni chatter mi je spominjao bližu i nebližu familiju. Narafski, prvi sms ga nije probudio, ali drugi je. Objasnim mu u čemu je bio problem, on prihvati objašnjenje da bi pola minute kasnije urliknuo kako imam optički miš i da optički miš ne treba čistiti, nek' radije očistim stol. Tja :-)).

Kako sam dobila ovog, najnovijeg miša? Tako da sam dvojici kompjuteraša opisivala čupanje vlasi iz oka (ne svoga, nego miševog, onog trbušnog). Ali stvarno, trebalo mi je barem pola minute da iščupam tu nesretnu vlas (svoju), već sam mislila otići po pincetu :-)). I tu se frend počeo tresti, k'o da njemu čupam nekaj iz oka i samo zavapio da ću dobiti novi miš, miš s ugrađenim depilatorom :-)).

Moj novi miš i ja :-)) ...
Klik, klik, klik :-)) ...
Sretno klikćemo po netu :-)) ...


Post je objavljen 08.04.2007. u 00:15 sati.