Pregled posta

Adresa bloga: https://blog.dnevnik.hr/sisa

Marketing

I mi kobile za trku imamo



Ako mislite da je turbo-folk vrh glazbenog idiotizma i da u velikoj mjeri šteti ljudskom uhu i mozgu varate se. Oni svojim debilnim tekstovima nasmijavaju mase, njihove se poklonice razgolićuju do te mjere da ću i ja morati jednom otići vidjeti čime se to hrane da su im sise tako bujne, a osim toga, u nijednoj publici ne postoje tako prisni kontakti kao u ovoj i čovjek je čovjeku drug, a žena čovjeku objekt požude, daleko veći no tamo neke prljave metalke s razmazanom šminkom koje svojom masnom kosom metu po podu čikove i staklo.
E, sad, pogledajte i pomno proučite stihove riječke grupe E.N.I, pjesme «Traži se dečko» koju je napisao, zamislite, Zoran Predin, mada nisam siguran je li riječ o uglazbljenju ili tekstu, nadam se da je ovo prvo.
Debilni stihovi ukalupljeni u pop melodiju ne razlikuju se od onih famoznih «Kuče laje, a ja mislim ti si, otišo si sarmu probo nisi», samo što su potonji barem smiješni.
Takav licemjerni tresh da te majka ne prepoznaje.




"Traži se dečko"

Ljubi me moja divlja zvijer
Mili moj snažni buldožer

Traži se dečko što zgodan što jak
napola anđeo čuvar i napola vrag
nevin k'o suza i stasit k'o bor
frajer sa otrovnim smiješkom, simpatično spor

On će me grliti on će me maziti
on će me ljubiti po čitav dan
a ja ću vrištati i ja ću stenjati
odmah ću mijenjati zbilju za san

Budi moj lav budi moj vuk biću ti janje

Traži se dečko što mio što krut
model za praktične dame i bogat i lud
pjesnik po duši košarkaš po tijelu
romantično srce mornara u bijelom odijelu

On će me grliti on će me maziti
on će me ljubiti po čitav dan
a ja ću vrištati i ja ću stenjati
odmah ću mijenjati zbilju za san

Budi moj lav budi moj vuk biću ti janje

Ljubi me moja divlja zvijer
mili moj snažni buldožer

Budi moj lav budi moj vuk biću ti janje



I nikada neću oprostiti ovim kobilama što su obradile "Retko te viđam sa devojkama". Glazbeno svetogrđe.



Post je objavljen 25.03.2007. u 09:24 sati.