Čačinci. Malo mjesto u Virovitičko-podravskoj županiji sa svega 2500 stanovnika a od listopada prošle godine imaju registriranu udrugu navijača pod nazivom „Klub Navijača Mladosti Čačinački Alkosi“.
Alkosi su vjerovatno najmanja organizirana udruga navijača na prostoru Republike Hrvatske. Iako djeluju gotovo već cijelo desetljeće,prošle godine se skupina entuzijasta odlučila i službeno registrirati kako bi pokušali ostaviti što dublji trag i animirati ovo malo mjesto.Ciljevi i djelatnosti Čačinačkih Alkosa nisu samo na navijanju i praćenju športskih kolektiva nego i u aktivnom sudjelovanju u životu Čačinaca,podizanju lokalpatriotizma među mladim naraštajima i sudjelovanje i organiziranje humatinarnih akcija.
Košarkaške utakmice KK Mladosti koja se natječe u B1 ligi Istok su prave fešte.Te dane Alkosi podignu cijelo selo na noge a KK Mladost se jedina na ovom području može pohvaliti kako ima svoje navijače koji s njome putuju diljem Slavonije iako se natječu u najnižem razredu Hrvatske košarke.Tako su prošle godine Čačinački Alkosi i Mladost donijeli u Čačince naslov prvaka B1 lige Istok i, vjerujte nam, dostojno ga proslavili.Nažalost,mala dvorana i nedostatak novca spriječili su ulazak Mladosti u A2 ligu,no Alkosi su i dalje vjerni svojim ljubimcima,a šampionska sezona 2005/2006 će zauvijek ostati u nihovim sječanjima i dugo će se prepričavati sve pobjede i sva zajednička slavlja sa svojim ljubimcima.Jedino im je žao što im se gotovo nigdje nije „suprostavila“ druga navijačka skupina s kojom bi se nadglasavali i pravili još veći spektakl.
Čačinački Alkosi su nastali u glavama nekolicine zaljubljenika u sport i svi su mislili kako je to samo prolazni hir,a Alkosi eto djeluju i dalje a nadamo se da će još dugo potrajati. Danas Alkosi imaju svoju prostoriju,službeni grb,himnu „Čačinačke uske staze“ i maskotu Džibrila na koje su posebno ponosni i broje oko 70-tak aktivnih članova a cilj im je da postanu najbrojnija udruga u svojim Čačincima.
Gotovo svako mjesto u Hrvatskoj ima svog ljutog protivnika,tako su derbiji između Čačinaca i Orahovice za ovu grupu nešto posebno.To su utakmice koje se dugo i željno čekaju a pobjede se slave jako jako dugo,a porazi se probaju što prije zaboraviti.To su najslađe utakmice za koje svaki Alkos živi i daje sve od sebe kako bi pomogao svojoj Mladosti da savlada „mrskog neprijatelja“.Sve se utakmice mogu izgubiti ali protvi Orahovice nikako!
Ova najmlađa i vjerovatno najmanja udruga navijača planira pokrenuti i vlastitu web stranicu a do tada sve njihove akcije i gostovanja kao i masu drugih stvari o udruzi,Čačincima,Alkosima i njenim članovima možete pratiti na blogu pod nazivom Čačinački Alkosi na adresi
http://bobika.blog.hr kojeg vodi i uređuje dopredsjednik udruge Bobika. Ako želita pobliže upoznati Čačinačke Alkose svakako posjetite njihov blog gdje ima puno postova bogatih slikama sa košarkaških utakmica iz B1 lige Istok.Pogledajte da se i u malim sredinama može kvalitetno navijati i pratiti voljeni klub.
Na osnivačkoj skupštini,Alkosi su izabrali upravni odbor od najaktivnijih članova a za predsjednika je izabran aktivni prvotimac KK Mladosti Siniša Ileš-Ile koji se ozbiljno prihvatio svog posla i daje cijelog sebe za što bolji i kvalitetniji rad udruge.
Osim na košarkaškim utakmicama B1 lige,Čačinačke Alkose možete sresti i na gotovo svakoj utakmici nogometne reprezentacije i ako ih ikada sretnete javite im se i upoznajte se s njima.Čačinački Alkosi su mala i druželjubiva udruga,žele širiti svoje ime i poznanstva diljem Hrvatske a članom može postati svatko tko to želi.A ako vas put slučajno nanese u Čačince,svakako navratite u malu športsku školsku dvoranu,nećete požaliti.
Velika želja Čačinačkih Alkosa i KK Mladosti je nova (od političara obećana) športska dvorana što bi značilo i bolje uvjete za razvoj košarke u Čačincima,možda i dolazak još pokojeg sponzora i tko zna,možda bi se jednog dana mogle obistiniti i riječi pjesme s kojom su slavili sve pobjede u šampionskoj sezoni :"Dajte Zadar da se igramoooo...."
Mario Knežević -Bobika
To je to! Nego,što kažete? Eto nas opet u novinama!!!Nakon ovoga cilj je PLAYBOY!A kum Ribafish mora osobno doputovat u Chalzburg i družit se s nama te napisat članak jer je za besplatno više NEPIŠEM!!!