Pregled posta

Adresa bloga: https://blog.dnevnik.hr/maligogo

Marketing

Vrtlarstvo

Sve poslove u vrtu koje sam planirao uraditi tijekom prošlog tjedna sam uspješno obavio.
Uspio sam u srijedu dobiti godišnji pa sam to vrijeme iskoristio za sadnju živice kaline oko povrtnjaka. 5 sati klečanja na zemlji, ah. Ipak je to nekih 30m živice i koliko god djelovalo da se sadnja može brzo obaviti, ipak mi je trebalo ukupno punih 6 sati.
Nisam uspio svratiti u rasadnik, nažalost, no u jednoj od lokalnih trgovina kupio sam 2 majčine dušice s mirisom limuna (jedna je srebrna, a druga zlatna kraljica), zatim svib crvene kore i iz maminog vrta presadio par žednjaka i drugih biljaka za kamenjar, a kojima ne znam naziv. Svib je počeo svoj novi život u ružičnjaku, a majčina dušica i ostale biljke u novom kamenjaru koji sam nedavno napravio.
Kamenjar je nekih 4m2 površine tako da moram nabaviti još poneku biljku da malo popunim praznine, bar dok se posađene biljke ne razrastu.
Visibabe već polako ocvjetale, narcisi izvlače svoje glavice na sunce, zumbuli lagano proviruju, forzicija je u punom cvatu, Kaline izlistale, pajasmin također, a ruže da i ne govorim.
Vrt je sve zeleniji i sve ljepši i zahtjeva sve više truda.

Uvaj vikend uhvatila me neka želja za klapama, tako da su se na MP3-playeru vrtjele isključivo klapske pjesme i Gibine pjesme u obradi klape Cambi. Prekrasne stare pjesme. Pogotovo me takla obrada Gibine pjesme 'Dobro jutro tugo'. Jao ljudi kako to dobro zvuči. To se mora poslušati pod obavezno.

Gornju terasu sam poravnao, jedino još moram posijati travu, a uspio sam započeti kopanje kanala za skupljanje kišnice (čak sam iskopao nekih 1m3 zemlje:). Iskopao bih ja i više, naravno, ali malo sam istegnuo leđa u onoj rupi pa se od bolova jedva ispravio i izvukao iz rupe, a što je još gore nije mi mobitel bio uza me pa nisam mogao ni dozvati pomoć:))) Kad sam se izvukao iz kanala samo sam legao na toplu travu, doduše mokru, i malo ležao dok me prošao bol.
Toliko mi se sve skupa sviđa da sam počeo pretjerivati i forsirati svoje tijelo, koje je ipak malo drijemalo u zimi pa traži postepeno uhodavanje za teže fizičke napore.
Za ovaj tjedan mi je u planu:
- nastaviti s kopanjem akumulacijskog kanala i nasipavanje velikog brda
- posijati travu na gornju terasu
- poravnati krtičnjake na travnjaku i pripremiti travnjak za košnju
- očistiti lišće i druge biljne otpatke oko grmova i drveća
- kupiti nešto biljaka za kamenjar i popuniti praznine u kamenjaru
- načiniti ružin luk na ulazu u tajni vrt
- svratiti u subotu u Unikomov rasadnik

Evo ovakvo nešto bih volio imati, a tko ne bi:


Što se emocija tiče, e njih neću dok pričam o vrtu, bar ne emocija vezanih uz ljude.
Malo mi je najstariji mačak bolestan, uhvatila ga gripa pa siroče ima temperaturu, šmrca i cijeli dan leži tik uz radijator. Po savjetu veterinara dobiva po pola andola kad ga uhvati temperatura i malo mu je bolje od toga. Inače taj moj najstariji mačak i njegova sestra stari su preko 11 godina i veliki im je problem hranjenje, budući da gube zube. Mačka još ima samo jedan očnjak, a stari je neki dan izgubio jedan, pa s ona tri još dosta dobro jede. Jao da vam je vidjet kako sirotica jede, nekad me nasmije, a nekad i ražalosti kad ju vidim. Ako se radi o nekom komadu mesa ne uspjeva ga podići sa zemlje, stalno joj ispada iz usta, pa onda najčešće jede samo onu mekanu hranu iz konzervi, ali nekako grabi sastrane i nagurava hranu na kutnjake, koje srećom još ima. Već polako strahujem što će biti ako joj i oni ispadnu. No imam osjećaj da to njoj i ne smeta. Još uvijek je živahna i borbena, ne predaje se uopće, baš naprotiv.
A mačak je toliko lijen da se uopće ne želi prati i često ima kostobolje, pa ga se mora nježno uzimati u naručje. On je prije nekih 5 godina pao s dimnjaka s vrha kuće i iščašio nogu, ali sve je uspješno vraćeno na svoje mjesto. Jedini je problem to što ga taj iščašeni zglob nekad zna boljeti pa šepa. Kao što rekoh, ne voli se prati. Obično kad završi s jelom dva puta se lizne po tijelu (valjda da sebe uvjeri da se oprao) i zakrnja. Kad se uvali negdje u blato ili se malo žešće izmrlja obrišem ga mokrom spužvom, a inače srećom imam ovu staru mačku i još jednu mladu koje majčinski nagon tjera da sve oko sebe čiste, pa tako svaki dan operu i njega od glave do repa:) On mi je posebno drag, jer inteligentnijeg mačka u životu nisam imao. Svaki dan uđe kroz prozor meni u sobu, malo mjaukne (kao da me pozdravi), nekad se i previše zamijauka baš kao da se zapriča i ponovo izađe van. I kad ga nešto pitaš ili mu koju riječ kažeš obavezno mjauče, baš kao da razgovara s tobom. Kad je žedan ode prema vratima WC-a, pokaže kad nešto želi i doslovno te odvede da ti pokaže što hoće, ako vidi da ne razumiješ njegove potrebe. Ljudima je to strašno simpatično kad vide. Svi kažu da je on zasigurno reinkarnirani čovjek, a ja sam skoro pa siguran u to.:)

Jednom je upao u blato, ušao tako prljav kroz prozor u sobu i zavalio se u moj krevet. Tad je i uhvaćen na djelu:

Pozdrav!


Post je objavljen 04.03.2007. u 23:58 sati.