Pregled posta

Adresa bloga: https://blog.dnevnik.hr/volimgaigotovo

Marketing

MARICA ZNA!!!!!!

Image Hosted by ImageShack.usGlavni aktivni sastojak biljke je tetrahydrokanabinol (THC), zapravo dva izomerna tetrahydrokanabinola empirijske formule C 21H 29O 2 od kojih je važniji delta-1-tetrahydrokanabinol. To su spojevi dibenzopiranske strukture, koji, za razliku od većine drugih halucinogenih supstancija, ne sadrže u svojoj molekuli kiseonik i nisu alkaloidi.

U konopljinoj smoli ima i velik broj (više od 60) fiziološki znatno manje aktivnih ili gotovo neaktivnih sastojaka kemijski srodnih THC-u, za koje je usvojen zajednički naziv, kanabinoidi. Free Image Hosting at www.ImageShack.us
jedan od 60 spojeva koji se nalaze u Marihuani, nisu otkriveni niti u jednoj drugoj biljci. Sadržaj THC-a u Marihuani može varirati i u većini slučajeva kreće se u rasponu od 0,2 do 3% dok hašiš može sadržavati i više od 20% THC-a. Četiri najobilnije zastupljena kanabinoida su: kanabidiolna kiselina (eng. cannabidiolic acid), kanabidiol (eng. cannabidiol), tetrahydrokanabinol i kanabinol (eng. cannabinol).

U samoj biljci (konoplji) kanabinoidi su prisutni uglavnom u obliku fiziološki neaktivnih karboksilnih kiselina, koje se tek postupkom berbe, proizvodnje i uskladištenja Marihuane dekarboniziraju. Vjerojatno je da kemijski sastav nijednog biljnog proizvoda nije istraživan tako svestrano i sistematički kao sastav Marihuane. Navesti ćemo samo da je do danas u Marihuani otkriveno više od 460 kemijskih sastojaka.

Od nekanabinoidnih sastojaka spominjemo eterično ulje (s terpenskim spojevima), zasićene ugljikovodike sa 25-30 ugljikovih atoma u molekuli i malene količine alkaloida. Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Tipovi hasisa

Danas na ovim prostorima mnogi tvrde da je gotovo nemoguće pronaći dobar haš. Dobrim djelom su i u pravu. Međutim, nekada, sedamdestih i osamdesetih, dosta kvalitetnog haša je prelazilo preko naše zemlje, a solidna količina je ostajala i ovdje. To je u prvo vreme bila roba iz Turske i Bliskog istoka (Liban, ali i Sirija i Jordan), da bi kasnije došlo do upliva i marokanskog i avganistanskog hasha. Tokom devedesetih je, nešto zbog sve obimnjeg domaćeg uzgoja ganje, a nešto i zbog mnogo veće profitabilnosti krijumčarenja heroina, haš, i to ne samo kvalitetan, bilo dosta teško naći. Tek poneki pisić iz A’dama, neki partizanski domaći pokušaj ili dar putnika koji se vraćaju sa istoka. Situacija se malo popravlja zadnjih par godina, posebno pojavom novih tipova kao što su Bubblehash ili Ice-o-Lator hash, mada je to i dalje nedovoljno. Kako god, ovdje će biti opisani glavni tipovi tradicionalnog hašiša, novi tipovi, haš ulje i još neki psihoaktivni proizvodi nastali od ove biljke. Ovde nisu navođeni dodaci koji se mogu naći u hašišu, kao PCP, opijum ili neke druge supstance (pijesak, terpentin, pepeo, talk...) koji se dodaju zbog pojačavanja dejstva ili povećanja količine.



Post je objavljen 03.03.2007. u 12:14 sati.