U jednom trenutku Obersnel je Charlya nazvao Homo univerzalis zbog navodne upućenosti Čargonje i u umjetnost i u zakone,na što mu ovaj otpovrnuo da je na žalost morao to postati,obzirom na uvjete.
Charly je demantirao naslov članka u Novom Listu u čijem se naslovu tvrdi da Obersnel želi zatvoriti Palach, te je izjavio da mu je novinarka članka poručila da su protiv njezine volje promjenili naslov. Na gradonačelnikovo pitanje zašto nije reagirao, Čargonja je odgovorio da mu demantij najvjerojatnije ne bi objavili.
Obersnel je često puta tijekom razgovora naglašavao da nije konzervativan i da ne želi zatvoriti Palach, već da tome doprinosi Čargonjin konfliktni karakter zbog čega ne može naći zajednički jezik sa susjedima koji pišu peticije protiv Palacha. Na to je odgovoreno od strane Čargonje da gnjavi samo jedna susjeda koja sada živi u Lovranu, a da su peticije najvjerojatnije plod nečijeg osobnog interesa, a ne stvarne uznemirenosti zbog buke. Gradonačelnik je spomenuo i prekršajne prijave protiv Palacha, na što je Charly odogovorio da je klub dobio oslobađajuću presudu jer se utvrdilo da nije bilo nikakvog remećenja javnog reda i mira.
Napomenuo je da u Music boxu momentalno djeluje 52 rock sastava, te da bi se eventualnim zatvaranjem Palacha ti ljudi bacili na ulicu, a tamo ih čeka...
U vezi droge Charly je izjavio da je taj problem riješio tako što je narkomanima rekao da radi za policiju, pa je pozvao ljude neka dođu u Palach jer tamo nema droge niti dilera.
Obersnel je kazao da je grad od 2002. do 2007. ukupno u Palach uložio 1.100.000.- kuna, a Čargonja je odgovorio da ako je toliko uloženo, da klub to nije osjetio. Požalio se da samo farbanje kluba košta 50 tisuća kuna i da su ogromni troškovi koji se odvajaju za održavanje tako velikog prostora kao što je Palach.
Zatim je Charly pozvao Obersnela da otvori izložbu deset godina MMC-a, a za čije djelovanje je dobio mnogo priznanja od ministarstva kulture, preko akademija iz inozemstva.
Nije razrješena dilema što je važniji državni zakon po kojemu bi Palach radio do 6 ujutro ili ugovor s gradom po kojemu radi radnim danom do 21, a vikendom do 01 sati, naime, gradonačelnik tvrdi da je važniji ugovor s gradom, a Čargonja se nada da će se državni zakon pokazati jačim, što bi mu olakšalo vođenje kluba.
Ipak obojica su se složili da je usmjeravanje Rijeke prema urbanom turizmu dobro jer je rezutiralo povratkom noćnog života.
Nije baš pomirenje, ali ipak...recimo da sluti na kakvo-takvo razrješenje...
Post je objavljen 23.02.2007. u 14:46 sati.