Pregled posta

Adresa bloga: https://blog.dnevnik.hr/trinajst

Marketing

100% nekompatibilan

Prije neki dan sam mailom dobio jedan službeni dokument jedne naše banke i moram priznati da sam se nasmijao do suza.
U tome dokumentu se određuje kod oblačenja i komunikacije sa strankama.
Ok, prvo sam pomislio da se radi samo o uputama za one zaposlenike koji rade sa strankama, ali je poslije došao još jedan mail sa naputkom da se to odnosi
i na zaposlenike u sektoru informatike.
Prije opisa prikladne i neprikladne odjeće, dolazi obrazloženje u kojem je između ostalog navedeno i da:
"...pažnja prema svojem izgledu pokazuje naš stav prema društvu u kojem radimo i prema poslu koji obavljamo..."
Da, istina je, možda mi se kompjuter uvrijedi, ako ne budem pred njim u odijelu sa kravatom, uredno ošišan i obrijan.
Da skratim naputak je ovakav( navodim samo za mušku populaciju i skraćenu verziju):
Prihvatljivo:
-odijelo,košulja i kravata
-cipele
-obrijan i uredno pošišan
Neprihvatljivo:
-traper bilo koje vrste
-T-shirt
-odječa kojom odajete dojam neurednosti
-odjeća sa sloganima i natpisima
-odjeća za vježbanje
-sandale na bosim nogama te japanke i tenisice

I to vrijedi i za vanjske suradnike koji rade na projektima za tu banku lud.
Sad neka lupaju glavom o zid headbang

Dodatak koji je došao za informatičare( jer oni spadaju pod one koji u principu nemaju kontakt sa klijentima) je samo malo blaži.
U svakom slučaju nikako traper, mogu hlače sa košuljom ili Golf/Polo shirt(T-shirt ne), nikako tenisice.

I sad možete pogoditi koliko sam bio kompatibilan sa gore navedenim.
100% sa neprihvatljivim.
Naravno da sam imao na sebi traperice,pulover kupljen kod šanera(koji bi prošao da nema dizajneski logo i natpis na leđima), T-shirt sa natpisom "Dubrovnik drinking team" i na nogama tenisice.
Dodatno, brijem se možda jedan do dva puta tjedno, a kosa mi je takva da niti gel ne pomaže da je se uobliči u neku normalnu frizuru( osim kada sam friško/kratko ošišan)
U svakom slučaju, čista rikavela.
Nema šanse da tamo dobijem posao smijeh.

Osobno, da mi netko i pokuša nametnuti takva pravila, mislim da bi dao otkaz u roku odmah.
Radio sam i po vani, čak sam kao studoš preko ljeta bio i u etabliranim njemačkim firmama, ali nigdje nisam vido takva pravila odijevanja u IT sektoru.

Uostalom, nepisano je pravilo da ako takav kod i postoji u nekim dijelovima firme, to automatski povlači i dodatak na primanja.
Baš me zanima da li će se to desiti i u gore navedenoj firmi.

Živi bili,pa vidjeli, rekli bi naši stari

Post je objavljen 20.02.2007. u 15:44 sati.