
Evo, da ne bude nezadovoljnih posjetitelja mojega bloga, koji ionako već previše znaju o meni, odlučio sam izdvojiti još pet stvari, ovoga puta koje možda zaista ne znate o meni. Rukavica je bačena!
6. Ljevak sam. I zato pazim na sve stvari kojih se primim, pašu li mi ili ne. Jednom sam gledao televiziju i vidio kako u Londonu postoji dućan koji ima posebno stvari za ljevake. Kladim se da nitko od vas dešnjaka nije razmišljao o tomu kako je ljevacima kad im je sličica na šalici okrenuta na krivu stranu! Zato ja uvijek sjedim s lijeve strane s Lukom u klupi u školi, jer bi nam se ruke u pisanju stalno sudarale.
7. Perem ruke veoma često. Bolesno često. Pogotovo u vrijeme zimskih i ljetnih praznika kad čitam, jer se bojim da na stranicama knjiga ne ostane koja masna mrlja. Zato tijekom tih praznika i najviše vode potrošim. Prije sviranja, prije čitanja, prije jela i prije spavanja. Već mi je prešlo u naviku. Dok, na primjer, tijekom školske godine ne toliko jer nemam vremena čitati, a kamoli naučiti nešto novo svirati.
8. Haluciniram. Točnije, to se događa noću, kad se probudim i onda još u polusnu u mraku vidim stvari i ljude kojih zapravo nema. Jednom sam tako vidio kako mi je krevet pun paukova (ili su to bili mravi?), a drugi puta kako se neki starček približava (pa sam otrčao u kupaonicu i tek onda došao k sebi). Bolesno, zar ne?
9. Kad sam bio mali bojao sam se dimnjaka. I stalno sam sanjao kako se jedan od njih srušio i ravno uletio u moj stan onim svojim vrhom, a ja sam se uvijek jedva i u zadnji trenutak spasio. Osim toga, kad sam bio mali, dok nisam krenuo u školu, nikada nisam ništa lijepoga sanjao, a ponekad su mi se snovi i ponavljali.
10. Ne volim zatvorene prozore, ali i prostorije općenito. Onda mi zrak postaje suh i smrdljiv. Zato je u mojoj sobi uvijek prozor otvoren, barem onako pod nekim kutom. Čak mi nije ugodno niti zaspati uz zatvoren prozor. Jednom sam tako, dok sam bio na moru, spavao vani, jer mi se to činilo baš lijepo.
Ako treba još pet, samo recite!
(Zezam se.)
;-) Boris
________
Fotografija: "Fruit Grove", Tobias Zeising
Post je objavljen 13.01.2007. u 18:34 sati.