Pregled posta

Adresa bloga: https://blog.dnevnik.hr/2mama

Marketing

inventura

inventura- to mi piše na vratima, nije to moja inventura moje 2006. godine. Ne mogu se upuštati u to. Predugo bi trajalo. A i čemu? Sunce izađe ionako, mjesec ode, ovih dana prati me na posao. Diskretno. Velik, okrugao, prožet oblacima. Probala sam ga jutros fotkati. Mobitelom. I nije nešto.
Radim. I učim pomalo. Veliki sin je na praznicima. Moji živci u tom segmentu su također na odmoru. Ali to je sitnica. Jučer se Mali ušiškio. Događa se. jako rijetko i uvijek u nezgodno vrijeme. Otišlo do papuča. kroz gaćice, štramplice, trenerku.... Izvanredno tuširanje u 16 sati. A kupiona i nije nešto topla. Treba ozračiti radijator. Zaboravih reći Zakonitom..pa ak slučajno ovo pročita..a i podsjetnik ću si naviti za 16 sati.

danas je sljemensko događanje...mislim u 15 sati, još ću biti na poslu... šteta. Naravno da navijamo za našu Ančicu hrvatska

Bili smo sinoć u gradu. Išli kupiti nove papuče za Maloga. Ove urinirane ćemo dakako oprati, al već su ionako loše. Gotovo su u svim trgovinama inventure. Ipak, nađemo jednu koja radi. Ciciban ili Frodo? Svejedno, al nek je na čičak, rajsfršlusi (čisto hrvatska riječ, al svi je razumiju smijeh) se brzo potrgaju. Cijena? prava sitnica -119,00 kunića eek Al nema broja, pa idemo dalje. Nađemo na drugom mjestu, imaju i broj i boju, i oba proizvođača, cijena - 129,00 kuna burninmad za nekoliko mjeseci pokućnog i okolokućnog trošenja. Pitam jel imaju kakav popust na gotvinu, za božić, uskrs, novu godinu, kinesku novu godinu..bilo što. Ne, popusti su prošli, drsko odgovara mlada dama. Kupujem. I bezobrazno tražim račun. A baš mi ga preko volje izdaje. Na paragon bloku. Okej, ko vas šljivi!

Sutra mi dolazi svećenik. Ne u blagoslov kuće, nego ukućana. svake godine od svekrve posuđujem mali sviječnjak i mali samostojeći križ. Neki je običaj da to stoji na stolu kad dođu. Ak dođu prije 16 sati dočekat će ih moji klinci i baka, a ak dođu poslije bit ćemo i mi.

Vidim da ovo vodi u jedan sasvim mrzovoljni post. Pa ću sebe, a i vas zapitati - kako bi se osjećali da umjesto što sjedite ispred svojih kompova u toplim uredima i domovima razminiravate negdje u Lici? ( brate, volim te i čuvaj se kiss)



Post je objavljen 04.01.2007. u 09:40 sati.