Pored Škrabe dobitnici i Ćiro Blažević, Milan Bandić, Ante Gotovina, Ilija Janjić...
Uvijek nam pričinjava iznimno zadovoljstvo izvjestiti vas ili vam barem posredovati informacije o uspjesima i postignućima Uskopljana ma gdje se oni trenutno nalazili. Na jednu takvu informaciju uputio nas je posjetitelj koji se potpisao nadimkom zagreb, a riječ je o dodjeli Zlatne Plakete s kadenom udruge Mare Nostrum Croaticum, koja se dodjeljuje za izuzetan doprinos u stvaranju i njegovanju vjerskih i kulturno povijesnih vrijednosti Hrvatske, Uskopljaninu Ljubanu Škrabi.
Naime, u nedjelju 17. prosinca u crkvi Sedam Žalosti Blažene Djevice Marije i Svetog Križa u Kotoribi održana je svečanost povodom 37. obljetnice Dana kulture Mare Nostrum Croaticum i 440. obljetnice Nikole Šubića Zrinskog i njegove, kako za Hrvatsku tako i za Europu, značajne pobjede ali, na žalost, i pogibije u Sigetu 1566. godine.
Na toj svečanosti 42 ljudi iz političkoga, kulturnoga, vjerskoga i sportskog života primili su Zlatnu plaketu s kadenom, a među njima se, pored Ljubana Škrabe, nalaze i biskup kotorski mons. Ilija Janjić, general Ante Gotovina, Miroslav Ćiro Blažević, Milan Bandić i drugi. Više... Na fotografiji: Lj. Škraba prima Plaketu Mare nostrum; foto: Međimurske novine.