Oko 150 poludivljih rasnih konja na Kruzima iznad Livna, po prvi put u zimskom razdoblju imat će sustavnu ishranu, a za to će se pobrinuti Šumsko gospodarsko društvo Hercegbosanske šume Kupres.
Direktor tog poduzeća Marko Bagarić ističe da je u Sarajevu tražio da se organizira neka vrsta zaštite konja na Kruzima, kao i da se za vrijeme zime organizira njihova prehrana, ali za takvo što nije bilo razumijevanja.
Pošto nije ništa realizirano u Sarajeva, šumarija Kupres je samostalno izdvojila vlastita sredstva da se u zimskom razdoblju osigura nešto hrane, sjena, soli i da se napravi nadstrešnica kao i da se počiste pojedine lokve.
Za ovaj posao bit će zaduženi ljudi koji će se u zimskim mjesecima brinuti o ishrani konja, a pobrinut će se i za to da se životinje udalje od prometnice kako ne bi ometale promet.
Naime, bilo je slučajeva u prošlosti da su konji izazivali prometne nesreće, istaknuo je Bagarić.
(Fena)/bljesak.info
Post je objavljen 26.11.2006. u 00:26 sati.