Zeljo mi je poslao forvardušu pisma jednog gnjevnog navijača razočaranog cijenom karata za tekmu Hrvatska : Engleska. Prenosim ga u cjelini:
“Poštovani
Javljamo vam se vezano uz cijenu ulaznica za predstojeću utakmicu Hrvatska - Engleska. U vrijeme dok se popriličan broj nas navijača opravlja od puta u Njemačku (prije svega novčano) vi se usuđujete pokušati izvući još novca od nas. Iako je bila u nekoj mjeri shvatljiva cijena ulaznica za utakmicu protiv Brazila jer ste je ipak vi uz pomoć sponzora platili, cijena ulaznica za Englesku to nije jer je ta utakmica uvjetovana, a ne plaćena.
Umjesto da nama navijačima za možda najbolji navijački nastup na svjetskom prvenstvu u Njemačkoj, a u isto vrijeme jako razočaravajući nastup igrača i funkcionera, darujete utakmicu protiv Engleske vi si nalazite za pravo da pljačkate Hrvatskog navijača. Taj isti navijač je pratio reprezentaciju na sve utakmice (natjecateljske i prijateljske) i vi mu na taj način vraćate.
Jeli vaš cilj odbiti navijače od reprezentacije?
Zašto želite uništiti navijački kult (čak način života) koji se stvorio oko nje?
I nemojte nam sad pričati o nekom nadmirivanju troškova jer je opće poznato da ste jedan od najbogatijih ako ne i najbogatiji sportski savez u Hrvatskoj.
Zašto engleski navijač koji dolazi u Hrvatsku plaća cijenu ulaznice istovjetnu onoj u Engleskoj (i uvijek plaća istu cijenu na svim utakmicama) dok hrvatski navijač svaki put kad se bliži utakmica živi u iščekivanju koja će biti cijena ulaznice kao da igra bingo jer nikad ne zna šta će dobiti?
Podsjećamo vas da živite na staroj slavi i da skoro nikog od vas nije bilo na čelu saveza slavne 1998. godine. Svi rezultati od ‘98 su jedni lošiji od drugih, a suprotno tome navijači su vrlo vjerovatno danas bolji nego tada. Gospodo ponašate se kao krpelji koji cijede krv sa svojih žrtava!
Ovo pismo nije prijetnja već zamolba da čelnici saveza shvate kako prosječan navijač ima plaću od oko 2500 kn i da je cijena ulaznica od 100 kn za sjever i 250 kn za istok jednostavno previše. Isto tako morate shvatiti da svaka akcija izaziva reakciju i da ako ovako nastavite sigurno možete očekivati reakciju. Opet naglašavamo ovo nije prijetnja već zamolba da snizite cijene na neku razumnu razinu jer uz ovakve cijene mnogi neće doći na utakmicu i to oni koji se uvijek nalaze u prvim navijačkim redovima - zaslužni za dobru atmosferu.
Nadamo se da shvaćate naše probleme i da nama (svim navijačima) budete izašli ususret.
Unaprijed zahvaljujemo
P.S. Ovo pismo osim savezu uputit ćemo svim medijima tako da se nadamo nekakvoj reakciji.
Goran Prša”
Pridružujem se željama i pozdravima i ako se ne dogodi čudo – odoh na Andoru…
Jesmo za neku peticijicu?
Post je objavljen 28.09.2006. u 08:01 sati.