Srpnja i kolovoza prošle godine sam uređivao svoj prvi blog s temom go-igre. Bilo je u njemu raznih rezultata s natjecanja, opisa rada s djecom po školama, ponekih tema iz same igre, go-problema, ali ja nisam mogao da povremno ne stavim i poneko svoje viđenje općeživotnog značenja.
Go je igra koja, kako kažu, mijenja čovjeka. Igrajući bijelim i crnim kamenčićima na ploči s linijama, koje se za standardnu veličinu sijeku u 361 sjecištu, naizmjeničnim stavljanjem kamenčića prati se neki balans odnosa suprostavljenih boja. S obzirom na to, da je cilj osvajanje prostora, kojima su kamenčići ograda, kreće se odnosom zamišljenih prostora i ograda i raznih mogućnosti s tim ciljem. Kao i u životu, postoje namjere, kojima se suprostavlja suprotna boja. Nastoji se prodrijeti u onaj prostor mogućnosti, koje čovjek često poistovječuje namjerama svojim. Realnost želja i stvarne mogućnosti čine igru u nama. U tom pogledu radimo sami na sebi. Taj naš stav prema sebi rezultira odnosom prema drugima, a vraća se u vidu naše uspješnosti.
Takav pristup dovodi me često do usporedbe s raznim životnim situacijama. Radeći goom na sebi uočavamo sve više naše pogreške u procjeni sebe. Mnogi u života griješe i samo povečavaju potencijal, da bi izmjenili rezultat. Tako ulaze u sve žešće sukobe i nametanja svoje volje drugima. Igrač goa često uviđa, da je potrebna samo mala promjena na sebi, da se bolji rezultat postigne. Gledajući tako, sve više se otvaraju novi vidici na život. Vidio sam da go stvarno, voljom samoga čovjeka, sudjeluje u pozitivnim promjenama osobnosti ljudske. Rekao bi, da je go božanstvena igra, ali za one koji su spremni takovom je prihvatiti.
U tom prvom blogu 'Go-misaona igra' povremeno sam stavljao takove usporednice sa životom. U području komentiranja, a idući i po blogovima stečenih prijatelja blogera i blogerica, pokazala se potreba većeg rada na području koje ne pripada samom gou. Tako mi je jednom 'razumica' napomenula u komentaru, da bi ja trebao otvoriti novi blog, gdje bi pisao o svom viđenju nevezano uz go, jer je nekako nespretno razvijati te teme na go-blogu. Priključila se tome mišljenu i 'helixica'. Vidio sam i ja razložnost. Što da go-blog opterećujem svojim osobnostima.
I otvorio sam, na prijedlog dviju dragih mi blogerica, novi blog kojega sam nazvao 'primladenu'. To je upravo ovaj blog. On je krenuo u svoje postojanje 18. 09. 2005., a to je upravo prije godinu dana.
Prijatelji/ljice drage/i blog slavi prvi rođendan!!!
Sretni autor bloga, Mladen, s veseljem vam se obraća ovim postom. Neka se družimo još mnoga ljeta uz radost i sreću. Pozdravlja vas i nadasve voli vaš Mladen 
Post je objavljen 18.09.2006. u 14:54 sati.