Pregled posta

Adresa bloga: https://blog.dnevnik.hr/kraljicamira

Marketing

Bože, hvala ti

Bože, hvala Ti na ovome danu! Znam da nisam postigla još sve što očekuješ od mene, i ako me zbog toga obasipaš kapima jutarnje rose, moja je zahvalnost bezgranična.
Napokon sam spremna služiti tebi na ponos.
Zaboravit ću sutrašnji dan sa svim njegovim patnjama i kušnjama, tegobama i zapekama, ljutnjama i razočarenjima.Prošlost je već san iz kojeg se više ne mgu prisjetiti ni jedne riječi, ni izbrisati nijedno nerazumno djelo.
No zato odlučujem; neću dopustiti da sunce ovog dana zađe prije no što ispravim nepravdu ako sam je nekome lakomisleno nanjela.
Radit ću danas iz sve snage, zadovoljna što znam da se život ne sastoji od prepuštanja prošlosti ili od nestrpljiva zavirivanja u budućnost. Užasno je razmišljati o tolikim brojnim bolnim koracima kojima se dospjeva do istine tako stare, i tako često isticane. Što god nudio, malo ili mnogo, moj je život sada.
Neću danas nijedan skupocjeni časak potratiti u ljutnji, mržnji, sebičnosti ili ljubomori. Znam da ću žeti onako kako sijem,i danas ću posijati samo dobro sjeme.
Na svaku poteškoću na koju danas naiđem, gledat ću kao na kamenčić zalutao u moju cipelu. Živjet ću danas kao da je Božić. Obasipat ću druge darovima, i svojim ću neprijateljima predati dar oproštaja; svojim protivnicima pomirljivost; prijateljima osmijeh, svojoj djeci dobar primjer, a svaki će dar biti umotan u moju bezuvjetnu ljubav.
Zadržat ću na svome licu i u srcu osmijeh, čak i ako danas doživim bol. Znam da je svijet zrcalo koje mi vraća odraz moje vlastite duše. Sada razumijem tajnu o ispravljanju tuđih mišljenja, tajna je u tome da treba ispravljati vlastito stajalište.
Ovo je moj dan! Ovo je sjeme koje ću zasijati!
Hvala Ti, Bože, za ovaj dragocjeni vrt vremena!
( uzeto iz knjige "Zadatak uspjeha", Og Mondino )

Free Image Hosting at ImageShack.us


Post je objavljen 10.07.2006. u 07:32 sati.