Pregled posta

Adresa bloga: https://blog.dnevnik.hr/yoko

Marketing

Dobri dečki-muškarci za pokus?

Dobri dečki-muškarci za pokus?
Hmmm, zbilja je interesantno kako “dobri” dečki uvijek nalete na loše cure i “dobre” cure uvijek nalete na “loše” dečke . Dobri i loši u navodnicima jer je naša percepcija subjektivna, pogotovo u situacijama kada nam se netko sviđa i kada na nju utječe to da li nam je naklonost uzvraćena ili ne. Ali znamo otprilike o čemu se radi.
Čovjek dugo razmišlja i nikako ne shvaća zašto se ne nađu dobri i dobri. Kako to da se ne mogu prepoznati. Jer ima i cura koje misle da su dobre, a non stop nalijeću na loše dečke . Pada mi na pamet par stvari ; prije nego što naiđemo na nekog s kim ćemo realizirati pravu i istinsku ljubav vjerojatno moramo nešto i naučiti. Ne bih znao koja je druga svrha negativnih iskustava. Negativnih u navodnicima jer iz njih uvijek izvučemo barem nešto pozitivno npr. još malo bolje upoznamo ljude i sebe.
Hmm, koji bi to još razlog mogao biti? Pada mi na pamet još jedan: možda čovjek nedovoljno cijeni sebe pa nesvjesno privlači one ljude koji ga također neće cijeniti.
A možda - a to mi se nekako čini najzanimljivijim - tu dobru curu tj. dečka ti i ja još nismo zaslužili.
Osobno, što je za mene ljubav? Kada u zajedničkim trenucima s tom osobom ja postajem ono najbolje čime mogu biti. To nekako vidim i na jednom paru kojemu sam veliki prijatelj. Dobiješ motivaciju biti nevjerojatno dobra osoba :), prema svima. To je valjda ona izlječiteljska snaga ljubavi, zapravo spasiteljska, ne dozvoljava da te nešto vuče prema dnu.
Jer stvarno je čudno kako se “dobri” i “dobri” ne mogu “namirisati”?
Hmm, eto kako bi bilo dobro riješiti problem sa time svime.. Treba početi sam raditi na sebi i savjetovati se s duhovnim i inim znalcima i malo emocionalno/duhovno očvrsnuti.
Nakon dužeg vremena shvatićeš da želiš li vezu koja će trajati, za to se treba dobrano potruditi.
Treba raditi na sebi i izgraditi osobnost. U svim aspektima, kako bi se spoznao vlastiti poziv. Treba razvijati vlastite talente. Zatim, treba znati što hoćemo, što nećemo i čemu se nadamo.
Sada se može reći, pa to je prekomplicirano. Jest, teško je. Nemamo sve odgovore odjednom. Neke tražimo i cijeli život. No to sve ide spontano jedno s drugim, ako smo na pravom putu.
Ako nam je cilj upoznati kvalitetnu osobu s kojom želimo ostvariti isto tako kvalitetnu vezu,na kraju i brak, treba raditi na sebi da bi mogli ponuditi kvalitetu. Ne možemo očekivati dobiti 'kvalitetan proizvod za jeftine pare' - to jednostavno tako ne funkcionira. Ako smo odlučili što želimo i da nam je Veličanstvena ljubav vodilja, onda će nas 'tražena osoba' spontano čekati na našem putu baš u 'punini vremena'.
Sam znam da je jako teško čekati i trpjeti samoću,jer kušnje su uvijek prisutne
Izgraditi se ovako i ostvariti kvalitetnu vezu koja će trajati je mukotrpan posao,zahtijeva trud i pomoć od ljudi koji su sposobni pružiti je, ali se isplati.
I ne zaboraviti u sve gore navedeno dodati jednu veeeliku žlicu - vedrine i humora!
Od srca vam želim da pronađete pravi put... ako ga već nemate kao neki..




Post je objavljen 19.06.2006. u 17:22 sati.