Pregled posta

Adresa bloga: https://blog.dnevnik.hr/neonmozart

Marketing

Promoviranje vašeg Bloga – povečajte broj posjetioca

„A, još jedan“ sigurno ste pomislili. E pa ak vam se ne čita, idite na neki drugi blog. Meni se piše i filozofira.
Vjerujem da ste pročitali blog Setha Godina gdje on daje savjete kako da vaš blog postane popularan. Bio je stavljen i na naslovnicu Blog-a, što odmah mnogi blogeri smatraju poželjnim za čitanje. Svjesno ili nesvjesno blogeri će se pokušat pridržavati toga. Svakako tamo ima dobrih savjeta, kao što su korištenje Furl-a, Digg-a ili Reddit-a, ali to vrijedi za blogove na engleskom. Premalo je korisnika sa drugih govornih područja (tj. i oni pišu na engleskom) da bi imali utjecaja na liste popularnosti na tim servisima. Mogli bi nešto postići ukoliko se cijela naša blog zajednica registrira na Furl-u i počne slati RSS feedove blogova koje vole čitati. Tada bi imali nekog rezultata i blogovi s hrvatskog govornog područja bi možda dospjeli visoko tamo. Ukoliko želite da vaš blog također ima svoj RSS feed, možete ga napraviti sami. Kako? Ili se možete poslužiti već postojećim koje imamo svi mi blogeri ovdje. Kao što možete vidjeti tamo desno, kod mene je mala gomila gumbića za RSS. Služe onima koji koriste RSS feed agregatore. Onaj koji ih koristi zna što s njima, trenutno mi se ne da objašnjavati kako to ide. Možda će se to dati Tutorici ili Compovu. Ali mogu vam reći kako da si vi nabavite te gumbiće da olakšate čitanje svog bloga ljudima koji koriste RSS. Odete na ovaj link i tamo u polju Step 1 označite RSS gumbiće koje želite ponuditi svojim čitateljima. Zatim u Step 2 napišete ove podatke
Ime bloga
Link bloga
Link feeda koji bi morao izgledati za vaš blog ovako http://linkbloga/rss.xml
Ne morate ispunjavati ništa drugo nego samo kliknite „Create Chicklets“. Tada će vam se otvoriti stranica sa HMTL kodom koji trebate paste-ati negdje u svoj blog gdje želite ove dugmiće. Ako su vam previše razmaknuti, malo proroštajte kroz taj HTML kod i izbrišite svaki < br > koji nađete, jer to označava novi red. Pa ako ih nema slijepit će gumbiće zajedno.

Ajmo se mi sad vratiti Seth-u i njegovim savjetima. Kroz blogove se može vidjeti da mnogi koriste te njegove savjete, samo često bez nekog reda. Ali primjetio sam da Seth ima neke kontradiktorne rečenice, npr pravilo 9 i pravilo 12 ne mogu ići zajedno ma da se na trepavice postavite. Ali nisam jedini to primjetio. I InstaBLOKE je to primjetio, i iako malo kompliciranije, mislim da je malo bolje objasnio kako napraviti popularniji blog. Ima ovakvih blogova sa quazi-najboljim savjetima za popularnost stvarno pun kufer po netu, ali Tutoričin je van kategorije. Najbolji savjeti koje sam dosad vidio.

Ali pored duhovitih savjeta i onih koji se nude kao ozbiljni, ima alata na webu koji mogu učiniti vaš blog popularnijim. Jedan od najpoznatijih je svakako Technorati. Tamo se registrirate i „claim“-ate vaš blog. Dokaz da je neki blog vaš je to što morate paste-ati određeni HTML kod u blog da bi to radilo (kao i sa svim servisima te vrste). Imam ga ja isto tamo desno. Technorati vam omogućuje svašta, mjeri popularnost na osnovu broja linkova na vaš blog koji imaju drugi blogeri (koji su registrirani), pretraživanje po raznim kriterijima, taganje ... itd. Trenutno prate, navodno, preko 43 000 000 blogova. Dakako opet je velika većina na engleskom i neki rezultat tamo bi imali tek ako se sad svi sa bloga registriramo tamo

Ako vam sve ovo nije dovoljno i vi hoćete još posjetioca jer:
-Se morate osjećati važnim
-Morate dobiti dojamda pišete nešto jako bitno
-Jer nemate prijatelja
-Jer vas inaće nitko ne sluša pa ih želite natjerati
-Jer vam je dosadno pa nemate ništa pametnijeg za raditi
-Ste megalomanski nastrojeni i želite preći milijun hitova
...
Onda vam evo još preko 50 servisa koji se bave promoviranjem artikala i blogova.



Post je objavljen 06.06.2006. u 12:25 sati.