eo da se i ja javim, da ne ispadnem velika pizda...vjerujte mi imam opravdan razlog mog izostanka, naime, komp je bio toliko zasran i spor da mi je podizo sistem jedno pet minuta, a i net je [teko, ne[t je non stop srao.. eo jo[ nije sve ni pode[eno u control panelu. meni sad ne ispisuje [, nego zagradu, ne znam kako vama, umjesto y pi[em z i obrnuto... ma strava... ugl. eto samo sam se htjela javiti i re'i da nadam da se ne ljutite [to se nisam javljala, ali stvarno ITS (ne znam di je apostrof) NOT MY FAULT!!!!! eto ljudi, dugujem jo[ dva posta o mojim FAVORITE CREATURES-a..... samo da vam unaprijed kaem da ;isto sumnjam da 'u vam se uspjeti javiti jo[ koji put do kraja [kolske (14.06.) jer imam jebeno puno toga [to moram nau;iti. samo u utorak pi[em test iz matematike, odgovaram imovinsko, engleski i imam lektiru, u srijedu moram odgovarati jo[ dva predmeta i tako do kraja tjedna, jedino 'e ona zadnja tri dana zadnjeg tjedna nadam se biti mirna... evo, jedva sam i ovu priliku uhvatila da se javim... sad moram i' u;it... ljudi moji UIVAJTE, u;ite i rije[ite se [kole pa 'ete onda lapit i nemojte nikada ostavljati ne[to za sljede'i dan... 'ao koke!!
HOW TO BECOME A VAMPIRE?
Postoji mnogo načina kako postati vampir, neki od njih su:
Samoubojstva, heretizam, šizmatizam, izopćenje... itd.
Crkva je dugo razmatrala samoubojstvo kao jedan od neoprostivih grijeha. Vjerovalo se u kršćanstvu da duše samoubojica ne mogu mirovati u grobu, posebno na posvećenom tlu. Njihova tijela se ne mogu raspasti ili pretvoriti u (početni) prah. Također su mislili da su napuštali svoje grobove po noći da love žive kojima je obećana nada za spas, a s druge strane samoubojicama oduzeta. Slično se gleda i na izopćenje iz crkve. Onaj tko je umro izopćenjem nije imao više pravo vratiti se u poslje smrti u prah ili pronaći izbavljenje iz tijela.
GRIJEŠNICI
Oni koji su bili osobito okrutni ili nasilni u životu bili su prvi kandidati da ustanu iz groba kao vampiri. Ovo je naravno bio slučaj samo kod onih individualaca koji se nisu pokajali i primili odrješenje prije smrti. Vjerovali su da je duša bila vezana za tijelo, a kod vampira bi ona bila vezana tj. morala je ispunjavati službu Sotoni ili vragu, kako god hoćete.
VJEŠTICE I ČAROBNJACI
Za one koji su se bavili crnom magijom ili prizivali duhove vjerovalo se da su sluge vraga ili djelomično subjekti vampirizma. Kada bi vještica ili crni čarobnjak umro bez pokajanja oni bi se smatrali kao samoubojice iliizopćenici, pa tako nisu mogli prijeći u slijedeći svijet.... potomak vještice također se smatrao poslije smrti da će postati vampir. Ovo je bila istina posebno ako je postojao razlog za sumnjanje da je dijete možda rezultat unije između vještice i inkubusa (ja sam u riječniku našla da ta riječ znači zla misao tj. zloduh, a sad šta je zapravo... a ko će ga znat!) ili između čarobnjaka i sukubusa (vjerojatno onda zloduhica.. joj majko mila kak sam glupa).
VUKODLACI
Oni su bili snažna veza između vuka i vampira. Drukčiji od vampira za njih se baš i nije smatralo da su besmrtni. Vjerovalo se (kako me iritira ovo) da kada vukodlak umre, vjerojatno se vraća kao vampir. Također one koje bi vukodlaci ubili, uskrsnuli bi kao vampiri.
PRIRODNO ROĐENI VAMPIRI (ili original vampiri ®)
Babice su pri rođenju pazile na znakove na djeci da vide da li su potencijalni vampiri. Nezakonita djeca ili nezakoniti roditelji, djela sa velikim mladežima ili djeca rođena sa zubima , djeca sa crvenom kosom, sedma kćer ili sin, djeca rođena sa opnom koja prekriva ruke; sve su to bili znaci da će djete biti čistokrvni vampir. U slavenskim zemljama normalna djeca bi bila tamna (tamne kose i očiju), pa su tako svijetla tj. plava djeca i crvenokosa djeca bili proglašeni vampirima poslije smrti.
Također se smatralo da je loše imati crnu mačku, priječi preko tijela ne još dobro zakopanog, a piti krv vampira..... uf.... zlo!
MAIN POWERS OF THE VAMPIRES
Mogućnost množenja kontaminacijom
Vampir je negativna slika Krista koji je dao svoju krv da spasi čovijeka, Nosferatu je dao krv da pokvari dušu i raširi zlo.
Vampir ne stari niti će umrijeti prolaženjem vremena, iako izgleda kao da stari ako se duže vrijeme ne hrani.
Vampir je imun na većinu bolesti i nepobjediv je smrtnikovim oružjem. Ranjiv je samo ako se kreće tijekom dana ili kad nije u svom lijesu (a treba biti).
Mijenjanje vanjskog izgleda
On može upravljati sa životinjama (vuk, štakor, lisica, sova, šišmiš i moljac (ja sam se na ovo pokidala, al dobro)) i preuzeti oblik vuka ili šišmiša i po mogućnosti bilo kojeg druge životinje kojoj naređuje. Također se može transformirati u maglu ili oblak prašine koji putuje nebom. Može mijenjati svoju veličinu unutar određenih granica, postajući ili veći ili manji.
Može se penjati po zidovima kao ogromni kokac (čitajte buba iliti insekt). Može se penjati da mu je glava okrenuta prema dolje (kao pauk).
Kontroliranje uma
Slično kao zmija i ptica, vampir može činiti svoju volju preko drugih osoba tj. žrtava.
Ova moč objašnjava zašto se žrtve često ne sijećaju napada. Neki vampiri ovu moć imaju više razvijenu i korištenje ih toliko ne umara, dok je kod drugih suprotno.
Također tu još nalazi i telepatija tj. telekineza (sposobnost pomicanja stvari). Te kod posebno jakih vampira i buđenj mrtvaca ali samo u obliku zombija.
THE MAIN WEEKNES OF THE VAMPIRE
San- oni moraju spavati tijekom dana da se odmore ispod sloja zemlje iz njihova rodnog kraja. Obično će se vampir odmarati u svom lijesu otprilike dan u transu koji ga svejedno održava svijesnim stvari oko sebe. Smije napustiti svoje mjesto na izlasku sunca, podne ili zalasku. To je vampirova najveća ranjivost i kada se odmara bespomoćan je.
Svijetlo je uništavajuće- tijekom danjeg svijetla vampir je oslabljen iako većina njih neće napuštati mrak. Stariji vampir znat će se kretati i ponašati kao čovijek iako hodajući po svijetlu gube svoje moći i sposobnosti pa ih je lako za ubiti.
Sveta vodica, križ i drugi simboli crkve poznati su u borbi protiv bilo kojeg oblika zla (vampira, vukodlaka, viještica i drugih sotoninih podanika).
Ako niste znali:
Vampiri nemaju odraz što znači da ih se ne vidi na slikama, filmu i drugim stvarima koje traže svijetlo ili toplinu. Može se samo vidjeti plamen po njegovom tijelu. Pretpostavlja se da ogledalo predstavlja odsjaj duše, a s obzirom da ih vampiri nemaju, tako se ne mogu ni vidjeti.
Post je objavljen 27.05.2006. u 13:58 sati.