To je biljka koja raste iz gomolja i po zimi sasvim miruje. Ima nazubljene baršunaste listove, cvjetove nalik na zvona koji rastu na zasebnim stapkama, a mogu biti u raznim tonovima crvene ili plave boje.
Sada, u veljači pravo je doba ako imate gomolj da ga posadite u dobro humusno tlo. Držite umjereno vlažno, na toplom mjestu (18-20 stupnjeva Celzijevh) a kad krenu izboji obavezno neka bude i na svjetlom, ali bez direktnog sunca. Kad potjera listove preporuča se da joj nađete mjesto bez propuha i direktnog podnevnog sunca s kojeg je nećete micati dok ne prođe doba cvatnje.
Zalijevajte u podložak otprilike svaka 3-4 dana po mogučnosti mlakom vodom i prihranite svaka dva tjedna vodom u koju ste dodali tekuće gnojivo za cvatuće biljke. Voli vlažnost pa možete lonac staviti u veću ukrasnu vazu, a međuprosto popunit tresetom ili pjeskom ili pak staviti kamenčiće u podložak. Možete prskati lišće, ali ne cvjetove jer će dobiti mrlje.
Kad ocvate postepno smanjite zalijevanje, a kad lišće počne venuti potpuno prestanite zalijevati, otklonite lišće i spremite lonac s gomoljem na suho mjesto. Gomolj mora mirovati barem osam tjedana kako bi ponovo potjerao slijedećeg proljeća. Gomolje prije ponovne sadnje očistite od stare zemlje i viška korijenja. Nemojte gomolje saditi više od 3 sezone, jer se jako iscrpe i ne daju lijepe biljke.
Post je objavljen 24.02.2006. u 00:29 sati.