Nekad , ne tako davno , meni se sve nekak duže činilo .
Ili je vrijeme sporije teklo ?
Ili sam bio mlađi pa mi je tako izgledalo .
U svakom slučaju , sve mi brzo prolazi u zadnje vrijeme . Tako brzo da se ne stignem ni snači već je zima . Onda pomislim , lijepog li ugođaja , Božić , Nova godina a već je Uskrs . Taman pojedem pofarbano jajce i već sam u kratkim hlačama i ljenčarim na suncu .
Pogledam kak sam dobil lijepu boju a ono berba grožđa na vratima . Taman je mlado vino za piti i evo ti zime .
Osječam se ko onaj Diznijev medo koji izbezumljeno pokušava zbrisati kad skuži da će ga čuvar parka uloviti sa šapama u izletničkoj košarici .
Jednostavno , prebrzo mi sve ide .
Do jučer sam imao malu djecu i bio mladi tata .
Sad me jedino klinceza spašava da ne briznem u plač i skužim da sam odradio najmanje 50 posto života , ako sam te sreće .
I onda se pitam , ljudi moji , kaj smo mi od života napravili ?
Zar smo se rodili da bi proveli živote u firmama , poduzećima , dučanima , tvornicama ?
Kad izračunam da dnevno dajem minimum 9 sati života za stotinjak kuna , i da sam više na poslu nego doma , dođe mi da se opet rasplačem .
I dok dohvatim penziju , ode život .
Prebrzo , uludo .
Nije da sad tu kukam , ali meni je Božić prebrzo prošao.
Ja bi da traje,i traje,i traje.............
Post je objavljen 27.12.2005. u 18:30 sati.