Pregled posta

Adresa bloga: https://blog.dnevnik.hr/ekologijaa

Marketing

Tamne strane reciklaže


Tisuće mrtvih mačaka i pasa (podvrgnutih eutanaziji iz veterinarskih stanica, raznih laboratorijskih eksperimenata, sa ulica itd.), glave i papci stoke; ovce, svinje, konji, tvorovi, štakori, rakuni plus milijuni crva koji plaze po leševima, zatim otpad od živine, ostaci pokvarenih mesnih proizvoda iz trgovina se prešaju u velikoj čeličnoj jami pa se "kuhaju" prvo na 90, pa na 270°C, pri čemu dolazi do dehidriranja i izdvajanja masti.

Nakon toga se masa melje u prah, izbacuje se krzno i dlaka životinja te veći komadi kostiju. Proces se sprovodi 24 sata dnevno 7 dana u tjednu bez prestanka.

Rezultat procesa su uglavnom tri grupe proizvoda: reciklirano meso u prahu, mast i kosti u prahu (s komadićima).

I šta s tim sada? Pa, Američki veterinarski institut kaže:

"Reciklirano meso i kosti u prahu koriste se kao izvor proteina i drugih nutricionističkih sastojaka u prehrani životinja, svinja, stoke, ovaca, ribe i u hrani za kućne ljubimce. Mast se također daje životinjama kao dodatni izvor energije."

Samo u SAD-u godišnje se proizvede oko 20 milijuna tona recikliranog mesa. Prema statistikama USDA-a iz 1991. godine, proizvodi rendering plant-a koriste se u sljedećim postocima:

a. 34% u hrani za kućne ljubimce
b. 34% u hrani za živinu
c. 20% za svinje
d. 10% za stoku, koji su u porastu!


U proces recikliranja preko otrovane stoke ulaze također i pesticidi, insekticid Dursban, antibiotici, preko riba- DDT i drugi organski fosfati koji su nataloženi u tijelu riba, zatim otrovi od eutanazije, insekticidi od deratizacije, plastična ambalaža pokvarenog mesa iz trgovina, ogrlice kućnih ljubimaca, kirurške igle, pincete i sl. što su teški metali jer nije ekonomski isplativo sve to izdvajati.

Što se tiče zakonske strane, vlada je upoznata u potpunosti sa industrijom recikliranja mesa, ali s obzirom na opseg mesne prehrambene industrije, zakoni su samoregulirani od strane industrije tj. sami ih donose i sprovode. Ipak, postoje i sanitarni inspektori koji u recikliranom mesu provjeravaju nivo fosfora, kalcija i proteina, ALI NE I KOLIČINU TOKSINA!! Osim toga,. u Kaliforniji, na primjer, hranu koju jede 30 mil. ljudi kontrolira samo 8 inspektora!

Temu možete komentirati i na ovom linku

Post je objavljen 06.10.2005. u 16:08 sati.