On je kancelar Vojnog ordinarijata. On se voli povlačiti po medijima, a istovremeno te iste medije optužuje za sva zla ovoga svijeta. On je protiv "Zlikavaca", "Da Vincijevog koda" i "Harryja Pottera" te se zalaže protiv opačina, devijacija i crne magije. On je protiv homoseksualnosti, homoseksualnih veza i "homo-lobija". On je protiv "tijesnih grudnjaka" i "tzv. plitkih hlača". On se zalaže za roditeljstvo i spasenje žene kroz rođenje djece. On ima automobil s registarskim pločicama "ZG - ANGELO". Znate li sad o kome je riječ?
Naravno, radi se o don Anđelku Kaćunku čije su ga registarske tablice ponovo dovele na naslovnice dnevnih novina. Jadni je don Anđelko ponovo "žrtva medijskog linča", kako je ne tako davno sebe opisivala i teta Jelena Brajša, budući da se velikoj većini Hrvata ne sviđa činjenica da jedan svećenik ima personalizirane registarske tablice u vrijednosti 8000 (osam tisuća) kuna, dok prosječan građanin vrle nam domovine nema toliku plaću. No don Angelo se opravdava kako nije sam kupio zloglasne tablice, već ih je platio "sponzor". A kako on nije za tzv. "evanđeoski siromašnu Crkvu" koju, prema njemu, žele neprijatelji krćanstva odnosno medijski moguli, nije mu bilo teško primiti taj darak i onda ga još izreklamirati u - gle! gle! - medijima. A kad ga je jedan razočarani građanin prozvao u određenim dnevnim novinama potuživši se kako nema ni za bicikl, a kamoli za 8000 kuna vrijedne tablice, don - čije ime priziva anđele - mu je uzvratio: javite mi se, ja ću vam kupiti bicikl! Don Anđelkovo je srce doista veliko, preveliko, ogromno; bojim se da će se rasprsnuti od tolike dobrote; predlažem donu da radi predostrožnosti razočaranom građaninu kupi nešto manje, recimo romobil ili godišnju kartu ZET-a. Dok on vozi automobil - koji je za mnoge u Hrvatskoj još uvijek luskuz kojeg si na jedvite jade ili nikako ne mogu priuštiti - s personaliziranim registarskim tablicama od 8000 kuna.
On je don Anđelko. On se bori protiv zala modernog društva i živi "po starom" - onako kako su živjeli srednjevjekovni klerici koji u svakom slučaju nisu bili pobornici evanđeoski siromašne Crkve. Don bi, možda, trebao poslušati vlastito upozorenje: "kao svećenik sam po savjesti obavezan svakoga za njegovo dobro upozoriti da će ga vlastita opačina upropastiti."
Još neki od bisera don Anđelka Presvetog:
1. Svojevremeno je pozivao na javno spaljivanje televizora zbog "medijskog terora".
2. Tvrdio je kako su za smrtonosnu bolest pokojnog predsjednika Tuđmana odgovorni ljudi koji se bave vudu-magijom. Ureknuli su ga na Fašnik, ni manje ni više.
3. Tražio je obustavu gradnje spomenika nestalima u Domovinskom ratu na Mirogoju.
4. “Nije problem u tome što se mlade ne može natjerati u apstinenciju, nego u tome što mediji doslovce mlade tjeraju u razvrat. Argument da prezervativ smanjuje rizik od spolno prenosivih bolesti jak je koliko i savjet surferima Australije da na otvoreno more izlaze s kacigom na glavi kako bi se zaštitili od morskih pasa."
5. "Knjige o Potteru su u osnovi gnostičke, a magija se predstavlja kao urođena sposobnost ljudske naravi. Djecu se na perfidan način uvlači u okultno."
6. "Zanemaruje se i to da je tanka linija između pederastije i pedofilije, što može biti i znak vrlo jakog medijskog utjecaja homo-lobija na globalnoj razini. Poznato je da su vodeći modni kreatori homoseksualci, a takvima se deklariraju i kulturnjaci, političari."
Post je objavljen 18.08.2005. u 00:10 sati.